Kodeń: Trwa remont szkoły i budowa przedszkola

  • 26.08.2018, 10:00
  • Anna Chodyka
Kodeń: Trwa remont szkoły i budowa przedszkola
Do 28 sierpnia potrwa remont szkoły. Prace podzielono na dwie części, pierwsza polega na modernizacji budynku, druga na wymianie wyposażenia sal lekcyjnych, pomieszczeń administracyjnych i gospodarczych. Budowa przedszkola ma zakończyć się 3 września.

Przebudowane i dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych będą szkolne łazienki a na podłogach pojawi się antypoślizgowe gumoleum. Wstawione zostaną nowe drzwi, wymienione grzejniki, instalacje elektryczne, centralnego ogrzewania, kanalizacyjna i wodociągowa. Na dachu umieszczone zostaną solary. Zmiany zajdą również na zewnątrz, powstanie nowe ogrodzenie, schody z podjazdem dla inwalidów a na dziedzińcu zostanie położona kostka.

- Szkoła zyska też nowoczesne wyposażenie. W pracowni fizyczno-chemicznej pojawi się nowy komputer, meble, specjalne szafy, a także zlew ze stali, uzupełnione będą także zestawy laboratoryjne. Placówka wzbogaci się o urządzenie ułatwiające przeprowadzanie trudniejszych eksperymentów, komputery stacjonarne i laptopy. Nie zabraknie również nowych pomocy naukowych i dydaktycznych, sprzętu elektronicznego, tablicy interaktywnych, drukarki 3D. Urządzone zostanę także gabinety logopedy, pedagoga i terapii sensorycznej - wyjaśnia Andrzej Krywicki zastępca wójta gminy Kodeń.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 34/2018

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe