GMINA KĄKOLEWNICA: Chcą więcej ścieżki rowerowej

  • 04.09.2018, 12:34
  • Joanna Danielewicz
GMINA KĄKOLEWNICA: Chcą więcej ścieżki rowerowej
Mieszkańcy gminy nie mogą się już doczekać planowanej przez GDDKiA inwestycji w obrębie krajowej 19-ki. Przy trasie ma powstać rowerowy szlak, od Radzynia Podlaskiego do Turowa. To jednak za mało – mówią, bo ich zdaniem rowerowy trakt powinien docierać aż do Kąkolewnicy.

W połowie ubiegłego roku senator Grzegorz Bierecki przekazał samorządom informację, że GDDKiA przygotowuje się do inwestycji przy drodze nr 19 wartej około 8 mln złotych. – Zatwierdzony został program inwestycyjny dotyczący poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie lubelskim. Na odcinku Radzyń-Turów powstanie ciąg pieszo-jezdny. Wartość tej inwestycji to 8 mln 135 tys. zł. Bardzo istotne jest, że dzięki niej poprawi się bezpieczeństwo na tej drodze – informował wówczas senator Bierecki. Inwestycja potrzebna i oczekiwana, a dodatkowo niewiele dla samorządów kosztowna, bo gminy Radzyń i Kąkolewnica, przez które ścieżka będzie biegła, wyniosą tylko 5 procent kosztów wniesionych przez gminy do inwestycji.

Na zaplanowanym pod przedsięwzięcie odcinku, oprócz chodnika ze ścieżką rowerową powstaną oświetlone przejścia drogowe, doświetlone zostaną skrzyżowania, zbudowane cztery przepusty i jedna kładka. Początkowo mówiło się, że roboty miały ruszyć na przełomie 2018 i 2019 roku. Jednak z informacji przekazanej ostatnio gminie Kąkolewnica, wynika, że terminy ulegną przesunięciu. – Otrzymaliśmy pismo w GDDKiA. Poinformowano nas, że inwestycja związana z ciągiem pieszo – jezdnym realizowana będzie w całości w 2019 roku – informował ostatnio radnych Paweł Komoń, zastępca wójta gminy Kąkolewnica.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 36/2018

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe