GMINA BORKI: Prace nad renowacją młyna trwają

  • 07.09.2018, 09:30
  • Joanna Danielewicz
GMINA BORKI: Prace nad renowacją młyna trwają
Stary młyn przy pałacyku w Borkach ma się stać inkubatorem przedsiębiorczości. Tu za kilka lat mają się spotykać przedstawiciele biznesu, by pracować nad swoimi koncepcjami. Ma to być swoisty dom pracy twórczej. Na razie inwestor przygotowuje dokumentację, bo przygotowanie młyna do użytkowania to skomplikowane przedsięwzięcie.

Młynem zainteresował się jeden z członków Fundacji Obserwatorium Zarządzania, która w Borkach na terenie zespołu pałacowo-parkowego tworzy Centrum Nauki – Borki Nature and Science Park. Inwestor Mariusz Minakowski odkupił młyn od poprzednich właścicieli, którzy nie inwestowali w zabytek, a ten niszczał. Minakowski w murach młyna z XIX wieku chce stworzyć inkubator przedsiębiorczości. Jak mówi dla Katolickiego Radia Podlasie, inwestycja jest skomplikowana. Trwają prace koncepcyjne, które ze względu na wymogi konserwatorskie musiały zweryfikować pierwotne plany związane z rekonstrukcją młyna. – Na pewno będziemy chcieli przed zimą zabezpieczyć budynek ta by nie niszczał. Pierwszą potrzebą jest więc zabezpieczenie dachu – mówi inwestor.

Na razie udało się z powodzeniem doprowadzić do finału uzgodnienia z energetyką, co do poprowadzenia linii energetycznych i przebudowano instalację wodno – kanalizacyjną. – Decyzja o zakupie budynku była przemyślana, chcemy przywrócić zabytek do użyteczności. Cały projekt to jednak wieloletnia inwestycja. Liczymy, że sezonów budowlanych będzie trzy, do tego jeszcze sezon na wyposażenie, więc całość to najmniej 4 lata – przyznaje inwestor.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 36/2018p

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe