RADZYŃ PODLASKI: Marzenia za 10 mln w rozsypce

  • 12.09.2018, 09:13 (aktualizacja 12.09.2018 09:37)
  • Joanna Danielewicz
RADZYŃ PODLASKI: Marzenia za 10 mln w rozsypce
Oddala się wizja rewitalizacji centrum miasta w ramach Samorządowych Inwestycji Terytorialnych, na które Radzyń miał pozyskać 10 mln zł. Pieniądze były pewne i zarezerwowane dla miasta przez Urząd Marszałkowski. Wystarczyło złożyć poprawnie przygotowany wniosek. Niestety, w ubiegłym tygodniu okazało się, że miasto takiego wniosku, zdaniem marszałka, złożyć nie potrafiło. Wniosek przepadł w ocenie formalnej.

To miał być sztandarowy projekt realizowany przez Radzyń. Miasto miało otrzymać na rewitalizację pałacu, Oranżerii i placu Rynek, 10 mln złotych dofinansowania z działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich RPO WL na lata 2014-2020. Miasto złożyło projekt pod nazwą "Rokoko na Nowo". Cała inwestycja opiewa na ponad 14 mln zł. Uzgodnienia z Urzędem Marszałkowskim były jasne. Marszałek miał podzielić pieniądze między 15 miast – siedzib powiatów. Każde miało zapewnione 10 mln zł, pod warunkiem, że złoży wniosek, który poddany zostanie ocenie konkursowej – jak wszystkie wnioski ubiegające się o dofinansowanie z unii, i tę ocenę przejdzie pomyślnie.

 

Od początku, gdy miasto złożyło projekt "Rokoko na nowo" do oceny Urzędu Marszałkowskiego, opinia publiczna słyszała zapewnienia ze strony magistratu, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Włodarz miasta kilkukrotnie powtarzał : – Dwukrotnie podczas spotkań z burmistrzami piętnastu miast marszałek zapewnił, że każde może liczyć na 10 mln zł, o ile złoży dobry projekt. I my teraz na to liczymy – mówił burmistrz Jerzy Rębek, a na początku tego roku dodawał. - Nasz wniosek został przyjęty bardzo pozytywnie, mamy na to potwierdzenie

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 37

.

 

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe