Biała Podlaska: Wojna parkingowa trwa w najlepsze

  • 13.09.2018, 10:07 (aktualizacja 13.09.2018, 12:21)
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Wojna parkingowa trwa w najlepsze
Temat parkingu przy ulicy Janowskiej 74A wraca jak bumerang. Po długich kłótniach z Zakładem Gospodarki Lokalowej wydawało się, że wszystko wróciło do normy. Do czasu kiedy zrodził się nowy spór – tym razem pomiędzy mieszkańcami sąsiadujących bloków. Teraz sami sobie blokują wjazd na parking.

Spór między Wspólnotą Mieszkaniową Janowska 74A a Zakładem Gospodarki Lokalowej trwał przez wiele miesięcy. Parking był własnością spółki, w zeszłym roku przed wjazdem ustawiono tam szlaban, a parkować można było po wykupieniu miejsca, co uczyniła część użytkowników. Reszta mieszkańców przejeżdżała na teren po trawniku i przez krawężnik z drugiej strony. W listopadzie Wspólnota otrzymała od ZGL tzw. służebność gruntową w stosunku do całej nieruchomości (parking oraz teren przyległy), polegającą na "prawie przechodu i przejazdu oraz parkowania pojazdów". Od tamtej pory to Wspólnota miała się zajmować utrzymaniem miejsca, od sprzątania po odśnieżanie. Na tym konflikt miał się zakończyć, szlaban został otwarty i na parkingu parkował każdy kto miał na to ochotę.

Niedawno szlaban przy wjeździe stanął ponownie, tym razem z inicjatywy członków Wspólnoty, z bloku 74A. Mieszkańcy z bloków 76 i 78 nie otrzymali tym samym dostępu do tego parkingu. Zgłosili się do nas, mówiąc że nie mogą teraz tam parkować, bo...wcześniej płacili dla ZGL. - Problem z parkingiem istniał już od wielu lat, zawsze mieszkańcy z bloku 74 A uzurpowali sobie prawo do użytkowania parkingu na wyłączność. W mojej ocenie mamy takie samo prawo, my jako mieszkańcy innych bloków, do korzystania z tego parkingu.  Wiele osób zrezygnowało z parkingu po agresywnych atakach ze strony mieszkańców bloku 74A - mówi nam Czytelnik.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 37

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Karolina
Karolina 17.09.2018, 16:26
Tak swoją drogę ta Janowska 74a to ciekawa Wspólnota Mieszkaniowa - podobno obciążyli kosztami sprzątania ,koszenia trawy i odśnieżania Parkingu wszystkich członków Wspólnoty a piloty od szlabana dostali tylko wybrańcy czyli ci którzy popierali w tej sprawie zarząd i popleczników.A jak czytam cały artykuł to Pan Zalewski Zarządca Nieruchomości twierdzi ,że on nic na ten temat nie wie i że "niby" wszyscy członkowie wspólnoty mają prawo dostać piloty hehe -ktoś tu chyba buja las.
walczak
walczak 17.09.2018, 08:22
Czy Janowska 74a to blok który nosił miano bloku Lekarskiego? Żenada
rymcyk
rymcyk 16.09.2018, 16:52
Proponuję mieszkańcom sąsiednich bloków chcących korzystać z owego parkingu wystąpić z pozwem sądowym przeciwko Prezydentowi Stefaniukowi o to w jakim trybie oddał jednej wspólnocie parking we władanie.Akurat jest okazja bo wybory tuż tuż. A jakby tak dobrze pogrzebać to z pewnością znajdzie się "drugie dno" tego tzw. "użyczenia" parkingu. Być może na Janowskiej 74a mieszka ktoś "ważny" z PIS??
debile
debile 14.09.2018, 08:43
po prostu stare dziady z bloków nie mają co robić iwymyślają coś dla rozrywki paranoja społeczna
Dario
Dario 13.09.2018, 22:42
Dekle z Białej :)
Ale
Ale 14.09.2018, 13:04
w końcu coś o sobie napisałeś :)

Pozostałe