Międzyrzec Podlaski: Park otworzą jeszcze przed końcem września

  • 13.09.2018, 10:42 (aktualizacja 13.09.2018 12:28)
  • Marek Wasiluk
Międzyrzec Podlaski: Park otworzą jeszcze przed końcem września
29 września międzyrzeczanie będą mogli ostatecznie przekonać się jakie są efekty rewitalizacji Parku Potockich. Koszty inwestycji to ponad 5 mln zł.

Podczas sierpniowej sesji rada miasta przyjęła uchwałę o nadaniu nazw czterem głównym parkowym alejom. Inicjatywa ma związek z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Kilka miesięcy temu burmistrz zwrócił się do mieszkańców o nadsyłanie propozycji nazw. Spośród zgłoszeń wybrano nazwy nawiązujące do historii miasta i parku oraz wydarzeń sprzed 100 lat, znanych pod nazwą "Krwawe Dni Międzyrzeca".

Decyzją radnych jedna z alei otrzyma imię Zofii i Andrzeja Potockich – ostatnich właścicieli dóbr międzyrzeckich i budowniczych obecnego pałacu, który znajduje się w parku. Będzie także Aleja Peowiaków, bo park to miejsce okupione w 1918 roku krwią żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej. Ten szlak będzie kierował do miejsca, w którym stał stary pałac zniszczony w 1918 roku przez Niemców. Bedzie go przypominać makieta wykonana z brązu.
Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 37

 

Marek Wasiluk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe