GMINA DĘBOWA KŁODA: Chcą włączyć OSP Chmielów do KSRG

  • 14.09.2018, 14:54 (aktualizacja 14.09.2018, 15:01)
  • tsa
 GMINA DĘBOWA KŁODA: Chcą włączyć OSP Chmielów do KSRG
Jeśli pozytywną opinię wydadzą komendanci wojewódzki oraz główny Państwowej Straży Pożarnej to druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chmielowie zostaną włączeni do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Inicjatywę popiera komendant powiatowy PSP.

Przed tygodniem porozumienie w tej sprawie podpisali wójt Dębowej Kłody oraz szef parczewskiej straży pożarnej. W dalszej kolejności wniosek o opinię skierowany zostanie do komendanta wojewódzkiego. Jeśli uzna on, że jednostka w Chmielowie powinna należeć do KSRG, to następnie o opinię zostanie poproszony komendant główny.


- Procedura jest długotrwała. Nie mniej jednak uważamy, że OSP w Chmielowie powinna zostać włączona do systemu. Po pierwsze dlatego, że jest dość dobrze wyposażona. Tylko w tym roku zakupimy na potrzeby jednostki sporo nowego sprzętu. Będą to m.in. defiblyratory, zestaw narzędzi hydraulicznych, czy agregat prądotwórczy. Szukamy też nowego samochodu dla tej OSP. Po drugie zabezpieczałaby północno-wschodnią część powiatu parczewskiego. Przebiega tamtędy droga wojewódzka, na której jest sporo zdarzeń – wyjaśnia wójt Radosław Kozak.
Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 3
7

 

 

 

tsa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe