Gmina Zalesie: Świetlica na jubileusz OSP

  • 14.09.2018, 15:02
  • Michał Karchut
Gmina Zalesie: Świetlica na jubileusz OSP
Druhowie z jednostki OSP Dobryń Duży świętowali jubileusz 90-lecia. Wydarzenie było okazją do oddania pobliskiej zmodernizowanej świetlicy wiejskiej.

8 września był ważnym dniem dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobryniu Dużym. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową, której przewodniczyli ks. kan. Andrzej Biernat oraz proboszcz parafii w Malowej Górze ks. Zbigniew Hawryluk. Po mszy świętej nastąpiło uroczyste wręczenie odznaczeń dla druhów strażaków.

- Ta jednostka powstała 10 lat po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. OSP Dobryń Duży nie jest zarejestrowana w KSRG, ale mimo to bardzo prężnie działa. Druhowie zawsze sobie radzili pod względem organizacyjnym, niesienia pomocy, ale też pod względem zdobywania pieniędzy. Było tak, że kiedyś po pożarze strażacy sadzili las, po to aby zarobić na zadania statutowe. To są prawdziwi gospodarze i tej miejscowości i tego miejsca – przyznał podczas przemówienia wójt Jan Sikora.
Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 37

 

Michał Karchut
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 16.09.2018, 12:01
Na uroczystości nie było żadnego działacza PSL-u????

Pozostałe