Powiat Bialski : Biegli, pływali i jechali w dobrym celu

  • 14.09.2018, 15:08
  • Justyna Madan
Powiat Bialski : Biegli, pływali i jechali w dobrym celu
Ostatnia niedziela wakacji, 2 września, w Janowie Podlaskim minęła pod znakiem Triathlonu Kraina Bugu. Sportowa przygoda skierowana była zarówno do rodzin jak i firm i przebiegała przez nadbużańskie tereny. Celem wydarzenia było nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej, ale przede wszystkim pozyskanie funduszy na utworzenie mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych.

- Niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia. Nie muszą być zamknięci w czterech ścianach. Są zależni od najbliższej rodziny, zwykle rodziców, po odejściu których zostają bez opieki, a także środków do życia. Stąd pomysł stworzenia mieszkań chronionych w Górze Kalwarii oraz Siedlcach, gdzie w życiu codziennym osoby niepełnosprawne będą wspierane przez asystentów, a jednocześnie będą niezależne w miarę swoich możliwości – mówią organizatorzy wydarzenia.

Triathlon przebiegał przez 3 województwa: lubelskie, podlaskie i mazowieckie, na trasie Zamek Janów Podlaski – Mielnik – Drohiczyn oraz  Zamek Janów Podlaski – Klimczyce – Zamek Janów Podlaski. Składał się z trzech odcinków: biegu – 24 km, spływu kajakowego – 33 km oraz wyścigu rowerowego – 76 km.
Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 37

 

 

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe