Region: Samorząd. Tu bije serce Polski!

  • 15.09.2018, 11:32
  • Michał Karchut
Region: Samorząd. Tu bije serce Polski!
Z programem samorządowym o takiej nazwie idą do jesiennych wyborów ludowcy. Pierwsza z pięciu konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie lubelskim odbyła się w ostatnią sobotę (9 września) w Ciciborze Dużym. W rozpoczynającej się kampanii wzięli udział: europoseł i prezes zarządu wojewódzkiego PSL Krzysztof Hetman oraz marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski. Przedstawiono kandydatów do sejmiku województwa lubelskiego.

Podczas konwencji nie brakowało nawiązań do tradycji PSL, przywiązania do ziemi i polskiej wsi, narodu oraz zobowiązań, które mają samorządowcy wobec swoich wyborców. Krytykowano PiS wyjawiając tzw. "długą listę wstydu" z wpadkami, przemilczeniami i niedociągnięciami obecnej władzy. Przedstawiono też program partii na najbliższe wybory.
Program samorządowy

- Ten program jest niezwykle kompleksowy. To, co odróżnia go od od innych programów, to fakt, że są tu same konkrety. To obietnice, które można zrealizować w oparciu o samorząd - mówił prezes lubelskiego PSL-u Krzysztof Hetman. - My nie sięgamy do budżetu państwa, nie podpieramy się rządem, premierem czy ministrem. Uważamy, że to co obiecujemy naszym rodakom, mieszkańcom województwa lubelskiego musi być w zasięgu każdego samorządu. Jesteśmy za decentralizacją władzy. Nasi najwięksi rywale są za centralizacją. Jesteśmy za Rzeczpospolitą Samorządową, oni są za Rzeczpospolitą Nowogrodzką, która zależy od kaprysu jednego człowieka. Dzisiaj PSL staje w obronie naszych rodaków, staje w obronie wartości, ludzi - dodał Hetman.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 37

 

 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 16.09.2018, 11:59
To zdjęcie ,to jest lista wstydu,bo kto zagłosuje na faryzeuszy z PSL-u,powinien schować się tam gdzie pieprz nie rośnie.PSL zniszczył wszystko co jest najcenniejsze dla człowieka to jest rolnictwo i żywność.Ich trzeba napiętnować i pokazywać w historii jako zły przykład.Nawet Witos twierdził ,że PSL to zdrajcy i sam założył "Piasta" z którym prowadził politykę.Lista do wyborów złożona z samych funkcyjnych to tonący ktory się chwyta brzytwy!Serce mocno bije Sosnowskiemu ,bo może nawet się do sejmiku nie załapać.!!!

Pozostałe