Parczew czeka wielka przemiana

  • 17.09.2018, 09:58
  • tsa
Parczew czeka wielka przemiana
Gminny projekt pod nazwą "Parczew – tradycja, pasja, nowoczesność" złożony w ramach rewitalizacji obszarów miejskich przeszedł pozytywnie ocenę komisji urzędu marszałkowskiego. Nie ma jeszcze przyznanej liczby punktów, ale już wiadomo, że uzyska dofinansowanie.

Nabór wniosków w ramach rewitalizacji do Regionalnego Programu Operacyjnego odbył się w ubiegłym roku. Wpłynęło około 30 projektów z całego województwa, ale część odpadła podczas weryfikacji formalnej. Ocenę pozytywnie przeszły 22 wnioski, a wśród nich również ten złożony przez władze samorządowe Parczewa.

- Głównym założeniem projektu jest poprawa dostępności i jakości świadczonych usług społecznych, w tym usług o charakterze integracyjnym, kulturowym, edukacyjnym oraz zdrowotnym. Ponadto poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców z obszaru, który zostanie objęty rewitalizacją – tłumaczy burmistrz Parczewa Paweł Kędracki.

A co konkretnie zostanie zrobione? W ramach projektu przewidziano realizację aż 9 zadań. Pierwsze cztery dotyczą tzw. rewaloryzacji placu Wolności, parku miejskiego oraz Pomnika Niepodległości wraz z terenem do niego przyległym, a także zagospodarowanie parku przy ulicach Ogrodowej i Kościelnej. - Są to działania dotyczące kształtowania przestrzeni publicznej, zapewniające poprawę estetyki i funkcjonalności oraz nadania im częściowo nowych funkcji – dodaje burmistrz.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 38

 

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe