Platerów: Nauczycielki zilustrowały powieść noblisty

  • 17.09.2018, 10:07 (aktualizacja 17.09.2018 10:22)
  • Joanna Gąska
Platerów: Nauczycielki zilustrowały powieść noblisty
Kilka lat temu nauczycielki z Zespołu Placówek Oświatowych w Platerowie stworzyły fotografie obrazujące świat "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Tym razem postanowiły zilustrować "Chłopów" Władysława S. Reymonta w 151 rocznicę urodzin noblisty.

Panie pozujące do cytatów z "Chłopów" uwieczniła Ewelina Siemieniuk. Wszystko w ramach wydarzenia "Chłopi – wzory kultury", które zostało objęte Patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. - Od powstania zdjęć do "Pana Tadeusza" minęło kilka lat - mówi o projekcie Alicja Zienkiewicz, nauczycielka ZPO w Platerowie - Tym razem i to jeszcze przed wakacjami, grupa nauczycielek podjęła się stworzenia fotografii do powieści "Chłopi".

W tym celu panie wyszukały w zasobach szkolnej garderoby oraz wypożyczyły od Zespołu Pieśni i Tańca "Pasieka" stroje i udały się na sesję zdjęciową do Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu - dodaje A. Zienkiewicz. 

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 38


 

Joanna Gąska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe