BIAŁA PODLASKA: Olimpiada dla aktywnych

  • 27.09.2018, 10:00
  • Michał Karchut
BIAŁA PODLASKA: Olimpiada dla aktywnych
"Zwolnieni z Teorii" to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje projekty społeczne. We wrześniu ambasadorzy olimpiady wyruszyli w Polskę, aby podczas 4 tys. spotkań dotrzeć do 100 tys. uczniów.

 

W środę, 19 września ambasadorzy spotkali się z młodzieżą w osiedlowym Domu Kultury "Eureka". Odwiedzili też uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego. Wyjaśniali dlaczego warto robić projekty społeczne, jak dzięki nim pozytywnie zmieniać swoje otoczenie i zdobywać pierwsze, istotne dla pracodawców doświadczenia zawodowe.

Aby wziąć w udział w olimpiadzie, trzeba zebrać co najmniej 2-osobowy zespół i zalogować się na platformie www.zwolnienizteorii.pl, która jest pomocnym narzędziem w prowadzeniu działań. Każdy finalista olimpiady otrzyma międzynarodowy certyfikat. Dotychczas skorzystało z tego 42 tysiące młodych ludzi. W sumie zrealizowali 1,5 tys. inicjatyw. Najlepsze projekty powalczą o nagrodę "Złotego Wilka", którą wręczą najwyższe władze państwowe.

 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe