Srebrny medal dla Jacka Gryty

  • 27.09.2018, 13:46 (aktualizacja 27.09.2018 14:00)
  • (AK)
Srebrny medal dla Jacka Gryty AZS AWF Biała Podlaska
W Bełchatowie lekkoatleci walczyli w mistrzostwach Polski młodzików U-16. Znakomicie spisał się w nich Jacek Gryta z AZS AWF Biała Podlaska, który wywalczył srebrny medal w skoku w dal.

Nasz reprezentant startował w Bełchatowie w skoku w dal i w sprincie. W tej pierwszej konkurencji poszedł w ślady swojego starszego kolegi klubowego, 19-letniego Piotra Tarkowskiego, który jak informowaliśmy w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski seniorów przebojem wskoczył na podium, zdobywając srebrny medal z wynikiem 7,80 m. Jacek Gryta od pierwszej kolejki skoków zapewnił sobie miejsce w wąskim, ośmioosobowym finale. W swojej szóstej, ostatniej próbie, pofrunął na odległość 6 metrów i 33 centymetrów, dosłownie o włos przegrywając walkę o złoto ze zdecydowanym faworytem tej konkurencji, Cezarym  Wilkiem z LLKS Pomorze Stargard (6,35 m). Na starcie stanęło 20 skoczków w dal z całej Polski.

Lekkoatleta AZS AWF Biała Podlaska startował również w biegu eliminacyjnych na 100 metrów. Do wąskiego finału awansowali tylko zwycięzcy czterech serii plus zawodnicy z najlepszymi czasami. Tym razem naszemu zawodnikowi zabrakło trochę szczęścia.

- Nie dość, że biegał w trzeciej serii z późniejszym zwycięzcą stumetrówki Hubertem Kozelanem (LKS Maraton Turek), to jeszcze sprzyjający sprinterom wiatr na  chwilę osłabł (1,4m/sek.), by w pozostałych trzech seriach wiać z prędkością powyżej 3m/sek. - dodaje Tadeusz Makaruk, trener AZS AWF Biała Podlaska. - W rezultacie Jacek zajął ostatecznie 13 miejsce w klasyfikacji generalnej na 24 startujących, z wynikiem 11,51 sek. 

Drugi z reprezentantów bialskiego klubu, skoczek wzwyż Piotr Jaroszkiewicz, przegrał z chorobą, która uniemożliwiła mu udział w eliminacjach makroregionalnych.  Mimo zgłoszenia do mistrzostw w ramach limitu wojewódzkiego nie uzyskał zgody na start, podobnie jak kilkunastu innych lekkoatletów. Pocieszeniem jest to, że nasz zawodnik ma dopiero 14 lat i w przyszłym roku nadal będzie jeszcze młodzikiem. 

Startem w mistrzostwach Polski młodzików lekkoatleci z bialskiego Klubu Sportowego AZS AWF zamknęli bogaty sezon startowy, zdobywając łącznie pięć medali mistrzostw Polski.

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe