Biała Podlaska: Darmowa godzinka za parking

  • 01.10.2018, 12:45
  • Michał Karchut
Biała Podlaska: Darmowa godzinka za parking
Na ostatniej wrześniowej sesji rady miasta zdecydowano o opłatach za korzystanie z nowego parkingu przy magistracie.

Projekt uchwały, który został przedstawiony przez prezydenta Dariusza Stefaniuka dopuszczał pierwsze 30 minut bezpłatnego postoju dla interesantów. Podczas procedowania tej uchwały część radnych reprezentujących miejskie komisje wystąpiła z wnioskiem przedłużenia bezpłatnego parkowania do godziny. Tak też się stało, ale zanim do tego doszło, powstało niemałe zamieszanie. Wszystko przez różne koncepcje na to, jak korzystać z parkingu.

Dyskutowano też, czy pół godziny darmowego parkowania nie wystarczy, aby załatwić sprawy w urzędzie. Ostatecznie rada podjęła decyzję, że na parkingu przy ul. Piłsudskiego pierwsza godzina jest bezpłatna, natomiast kolejne będą kosztowały: 2 zł, 3 zł, 4 zł, 5 zł oraz 6 zł za szóstą godzinę parkowania. – Drobne opłaty spowodują rotację samochodów, bo jak wiadomo w ścisłym centrum nie mamy zbyt wielu miejsc, a interesantów jest sporo – przypomniał prezydent Stefaniuk.

 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe