Biała Podlaska: Został biskupem u Smarzowskiego

  • 01.10.2018, 13:23 (aktualizacja 01.10.2018, 20:12)
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Został biskupem u Smarzowskiego
Na co dzień pracuje na stanowisku kierowniczym. Miał być statystą, ale tak się spodobał reżyserowi, że zagrał większą rolę. Jak to jest grać u Smarzowskiego, jakim człowiekiem jest Janusz Gajos i jak to jest zagrać w filmie, który budzi takie kontrowersje w katolickim społeczeństwie - z bialczaninem Mariuszem Kurzyńskim, który zagrał biskupa w "Klerze", rozmawia Justyna Madan.

A jak trafił pan do filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego?

Zapisałem się do agencji aktorów i statystów Talent w Warszawie. Zadzwonili do mnie czy chciałbym asystować jako człowiek w tłumie na mszy w nowym filmie Smarzowskiego. Stwierdziłem, że propozycja jest fajna, reżyser super więc się zgodziłem. Miałem spędzić na planie kilka dni i na tym miało się to skończyć, ale po kilku dniach zadzwonili do mnie, że spodobałem się panu Smarzowskiemu i czy nie zechciałbym zagrać biskupa. I tym razem nie odmówiłem. Zagrałem rolę księdza i biskupa.

Jak pracuje się na planie filmowym?

Rola była super, na planie panuje rodzinna atmosfera, wszyscy są bardzo zgrani. Organizacja planu jest świetna, wszystko dopięte na ostatni guzik. Każdy szczegół jest ważny. Łącznie spędziłem tam około 3 tygodni  we wrześniu w zeszłym roku. Poza tym to zaszczyt współpracować z tak niesamowitymi aktorami jak Janusz Gajos. 

Cały wywiad przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 40

 

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe