Radzyń Podlaski: Pociągnij za sznurek, odbierz badania

  • 02.10.2018, 12:09
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Pociągnij za sznurek, odbierz badania
Aby na spotkanie wejść, trzeba się zarejestrować. Liczba badań jest ograniczona, a Centrum Rehabilitacji Leczniczej gwarantuje profesjonalna diagnozę podczas bezpłatnych badań. - To wszystko ma na celu jedno - zysk. Pod pozorem takich spotkań odbywa się zwykły marketing, niestety bardzo dla zebranych kosztowny - ostrzega Włodzimierz Kowalik, powiatowy rzecznik konsumentów.

W ostatnich dniach rzecznik po raz kolejny zaapelował poprzez lokalne media i portale, o rozwagę przy korzystaniu z reklamowanych na terenie miasta usług w ramach spotkania, które odbyć się ma 4 października w sali Radzyńskiego Ośrodka Kultury. – Kolportowana w mieście ulotka wykorzystuje typowe chwyty marketingowe, oznajmiając o bardzo szeroko zakrojonych "bezpłatnych badaniach", "obowiązkowej rejestracji", "ofercie Centrum Rehabilitacji Leczniczej", "ograniczonej liczbie badań". Nie zawiera żadnych danych organizatora. Należy sądzić, że nie chodzi o podmiot medyczny, gdyż taki nie ukrywa tożsamości i nie prowadzi objazdowej przychodni w miejscu pozbawionym jakiejkolwiek infrastruktury medycznej – wyjaśnia Włodzimierz Kowalik.Rzecznik co chwila ma do czynienia z tego typu spotkaniami, odbywającymi się w regionie. Aby dokładnie zrozumieć, co się na nich dzieje, sam skorzystał kiedyś z zaproszenia. – Oczywiście zarejestrowałem się wcześniej, bo na takie spotkanie z ulicy się nie wejdzie. Na sali znajdowała się całkiem spora grupa. Zebrani mieli okazję skorzystać z bezpłatnych badań, dzięki którym mieli się dowiedzieć, co znajduje się w składzie ich kości czy krwi – mówi Kowalik. Jak wyglądały badania? – Wchodziło się za parawan, trzeba było zdjąć buty i skarpety. Stawało się na urządzeniu przypominającym wagę. Następnie trzeba było pociągnąć za sznurek. Po co ? nie wiem, po prostu taka była instrukcja. Po badaniu otrzymywało się wydruk z wynikami – wspomina radzyński rzecznik konsumentów. 

Na temat wynajmu sali w ROK, dyrektor Robert Mazurek mówi natomiast tak: - Radzyński Ośrodek Kultury w swojej ofercie ma usługę wynajmu sal. Mamy wolny rynek i nikt nikogo nie zmusza do udziału w takich prezentacjach. Radzyński Ośrodek Kultury nie jest ich organizatorem, wynajmuje jedynie lokal.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 40

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe