Powiat Bialski: PSL zaprezentowało kandydatów do rady powiatu

  • 04.10.2018, 13:25
  • Anna Chodyka
Powiat Bialski: PSL zaprezentowało kandydatów do rady powiatu
Kandydaci na radnych powiatu, sejmiku wojewódzkiego oraz wójtów zaprezentowali się, 29 września, w Sławacinku Starym. - Nie kierujemy się kluczem partyjnym, ani przekonań, tylko kluczem najlepszego przygotowania do samorządu - mówił Przemysław Litwiniuk prezes zarządu powiatowego PSL w Białej Podlaskiej.

Litwiniuk przyznał, że PSL chce zająć się sprawami, które są najważniejsze dla ludzi, tak jak to robił w latach poprzednich. Przede wszystkim partia chce bronić idei samorządu, tak by mieszkańcy decydowali jakie inwestycje są podejmowane i w jakim kierunku rozwija się środowisko lokalne. Prezes zarządu powiatowego zwrócił uwagę, iż ciężar odpowiedzialności i prawo podejmowania zarządzeń przesuwane jest do centralnej administracji w Warszawie. Co w jego opinii jest złym ruchem. – Ze stolicy nie wszystko widać, poza tym ludzie przyzwyczaili się, że tych którzy podejmują lokalne decyzje mogą spotkać na co dzień i wyrazić swoje zdanie – komentuje Przemysław Litwiniuk.

Dodał, że tendencję centralizacji można obserwować od 2008 r. . – Coraz więcej pieniędzy znaczonych, czyli dotacji jest niezależnych od samorządowców, można to zaobserwować, chociażby w dziedzinie ochrony środowiska czy doradztwa rolniczego. Chcielibyśmy prosić ludzi, o wyrażenie dezaprobaty w tej kwestii – zaapelował Litwiniuk. Wymienił też inne kwestie, które są zawarte w programie PSL. – Ważna jest dla nas rodzina, czyli odpowiednie wspieranie demografii, zajęcie się najmłodszymi czyli dziećmi i młodzieżą, kolejna kwestia to bezpieczeństwo, rozumiane w sensie klasycznym jak i ekonomicznym oraz infrastruktura i efektywne wykorzystanie środków unijnych - mówił prezes bialskiego zarządu PSL.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 40

 

 

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe