Biała Podlaska: Podróż "złomami" dla szczytnych celów

  • 5.10.2018, 10:41
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Podróż "złomami" dla szczytnych celów
Pasjonuje ich motoryzacja oraz samochodowe klasyki. W tym roku postanowili włączyć się w charytatywny rajd "Złombol" i wyruszyli w długą trasę po Europie starą ładą i dwoma polonezami. Na trasie czekały ich różne niespodzianki, ale bez większego szwanku wrócili do domu przeżywając inspirującą przygodę.

Złombol to etapowy rajd charytatywny, który polega na pokonaniu w jedną stronę 2500 km pojazdami wyprodukowanych jeszcze za czasów socjalizmu/komunizmu. Startuje zawsze z Katowic i zrzesza fanów motoryzacyjnych. W tym roku rajd wystartował po raz dwunasty, a wśród uczestników znalazły się trzy grupy z Białej Podlaskiej.

– Czym jest Złombol? Przede wszystkim przygodą w nieznane, którą przebywamy nadszarpniętymi zębem czasu pojazdami produkcji lub zamysłu komunistycznego. Nie straszne nam upały, długie podjazdy, wymiany części w warunkach survivalowych czy skrajne wyczerpanie – piszą organizatorzy wydarzenia. 

– Warunkiem startu jest uzbieranie 1500 zł od darczyńców, w zamian za to auto staje się powierzchnią reklamową wioząc reklamy przez pół Europy. Dla uczestników Złombol jest niesamowitą przygodą, możliwością przemierzania europy w starych, niejednokrotnie awaryjnych pojazdach, rozwiązywanie pojawiających się problemów technicznych, kłopotów z porozumieniem się, znalezieniem noclegów, zmaganiem ze wzajemnymi oczekiwaniami i charakterami – mówi ekipa, która w podróż ruszyła starą ładą, Grzegorz Piech i Łukasz Suchorab. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 40

 

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe