Biała Podlaska: Czy auta utrudniają ruch pieszym?

  • 08.10.2018, 11:18
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Czy auta utrudniają ruch pieszym?
Do redakcji "Słowa Podlasia" zgłosił się Czytelnik, żaląc się, że przy ul. Ogrodowej kierowcy notorycznie parkują samochody na chodniku. – Czy to zgodne z prawem? – pyta. – Przecież chodnik ma przede wszystkim służyć pieszym.

– Codziennie chodzę tamtędy do pracy. Niemal za każdym razem, kiedy przechodzę ulicą Ogrodową, mam problem z poruszaniem się – tłumaczy Marian. – Na znacznej części chodnika zaparkowane jest auto. Dodatkowo w pewnym miejscu postawiono słup elektryczny, który zajmuje sporo miejsca. Aby ominąć to miejsce, muszę zejść z chodnika i wejść na jezdnię. Rano ruch jest duży, stwarzam zagrożenie zarówno kierowcom, jak i samemu sobie. A co, jeśli sytuacja dotyczy kobiety z wózkiem czy niepełnosprawnego na wózku? – pyta mężczyzna. 

O kwestię parkowania na chodniku zapytaliśmy Straż Miejską w Białej Podlaskiej. – Zgodnie z art. 47 Prawo o ruchu drogowym, dopuszcza się zatrzymanie i postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 tony – tłumaczy komendant straży Artur Kozioł. 

Sprawdziliśmy. Na ulicy Ogrodowej nie stoją znaki zakazujące zatrzymania bądź postoju. Odległość zaś między zastanym przez nas autem a krawędzią chodnika wynosiła mniej niż 1,5 metra. 

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 41

 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe