Studzianka: Zmierzyli się w strzelaniu z łuków

  • 8.10.2018, 12:47
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Studzianka: Zmierzyli się w strzelaniu z łuków
Ponad 40 osób wzięło udział w dziesiątym Tatarskim Turnieju Łuczniczym. Wydarzenie, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka. Wśród uczestników byli mieszkańcy gminy Łomazy, Białej Podlaskiej, a nawet Warszawy.

 

– Łucznictwo wywiera pozytywny wpływ na kondycję i samopoczucie. Koryguje wady postawy, np. bocznych skrzywień kręgosłupa. W takich wypadkach zajęcia z łucznictwa są traktowane jako forma rehabilitacji – tłumaczy Łukasz Węda, prezes stowarzyszenia. Organizator jednocześnie podkreśla, że strzelanie z łuku sprawia radość i daje satysfakcję.

Na początek o zwycięstwo walczyli uczestnicy w wieku w do 12 lat. Zawodnicy strzelali w sposób tradycyjny, czyli stojąc. W tej grupie wygrał Tomasz Bańkowski z Łomaz przed Janem Sadowskim z Burwina i Anną Wysocką ze Studzianki. Czwarta lokata przypadła Stanisławowi Pikule z Warszawy. Największa liczba zawodników rywalizowała w kategorii open. Swych sił w strzelaniu z łuku spróbowała też młodzież z Węgier, która odwiedziła Studziankę. 

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 41

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe