BIAŁA PODLASKA: Rodzice przedszkolaków są zmuszani do finansowania wyprawek?

  • 9.10.2018, 10:45
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
BIAŁA PODLASKA: Rodzice przedszkolaków są zmuszani do finansowania wyprawek?
Wprawdzie rok szkolny zaczął się już miesiąc temu i wyprawki przedszkolaków zostały zakupione, to kwestia ich finansowania wzbudza gorące emocje wśród rodziców. Chaos informacyjny i niejasne zasady są przyczyną zdezorientowania i licznych dyskusji.

Na jednym z forów społecznościowych spór o to, kto kupuje wyprawkę, rozgorzał, gdy okazało się, że w każdym przedszkolu sytuacja wygląda inaczej. – Przed rozpoczęciem roku szkolnego otrzymaliśmy listę artykułów papierniczych, książek i przyborów higienicznych, a po 1 września poinformowano nas, że musimy jeszcze złożyć się na resztę rzeczy – pisze jedna z internautek. – Dlaczego w niektórych przedszkolach samorządowych wyprawkę finansuje placówka? – pyta.
W każdym przedszkolu inaczej

– W przedszkolu, do którego uczęszcza nasze dziecko, nie ma żadnej składki i nic nie kupujemy oprócz szczoteczki, pasty i chusteczek higienicznych – wyjaśnia mama malucha bialskiego przedszkola nr 7.  – A nasze wydatki wyglądają tak: 250 zł plus ubezpieczenie plus chusteczki mokre, suche serwetki, ręczniki papierowe, pasty, szczotka, komitet... dużo tego.  A niby to samo miasto – odpowiada rodzic z placówki nr 13. Mama wychowanka z placówki nr 11 zaś dopowiada: – Żadnych składek. Tylko podręczniki, ubezpieczenie, szczoteczka pasta i ręcznik. Resztę zapewnia przedszkole (kredki, farby, plastelina itp.). Inna komentuje sytuację tak: – MEN w zeszłym roku już ogłosił, że pieniądze na wyprawki ma dać samorząd (bo jest to jego obowiązek). Dofinansowanie dotyczy wszystkich przedszkoli państwowych. Z tego co wiem, to ma być kwota 20 zł na dziecko. Panie mogą poszaleć z kreatywnością na zajęciach plastycznych za taką kwotę przez cały rok, więc niech się państwo nie dziwią, że proszą o dopłatę rodziców.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 41

 

 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tato
Tato 9.10.2018, 15:15
Jak zwykle Państwo da a jak trzeba dać to oczywiście da ale ile nie dużo podatnik dołoży z kieszeni, bo na premie musi starczyć.
Tak więc musiałem dorzucić do wyprawki syna. Choć do tej pory myślałem, że to normalne.

Pozostałe