Gmina Biała Podlaska: Pojedynek doświadczenia z młodością

  • 10.10.2018, 12:06
  • (el)
Gmina Biała Podlaska: Pojedynek doświadczenia z młodością
Reprezentujący PSL 62-letni Wiesław Panasiuk to urzędujący od dwóch dekad wójt i niekwestionowany samorządowy champion. Już za dwa tygodnie przyjdzie mu zmierzyć się z zaledwie 28-letnim Kamilem Paszkowskim z PiS - politycznym challengerem, radnym miejskim i dyrektorem biura Grzegorza Biereckiego. A także z 42-letnią Edytą Sweklej z KWW "Służba nie drużba" oraz 36-letnim Konradem Gąsiorowskim z KWW "Twoja gmina Biała Podlaska". Analitycy są jednak zgodni, że główna walka rozegra się między Panasiukiem a Paszkowskim.

Wiesław Panasiuk to polityczny zawodnik wagi ciężkiej. Jego atutami są wysoka rozpoznawalność, pozycja wśród mieszkańców oraz wypracowane latami unikalne kompetencje. Za jego młodszym rywalem stoją dynamizm, świeże spojrzenie na samorząd i silna organizacja partyjna. Brak doświadczenia zamierza nadrobić szerokimi kontaktami politycznymi. - Jestem gwarantem dobrej współpracy z rządem, urzędem wojewódzkim i marszałkowskim oraz starostwem. Na co dzień współpracuję z parlamentarzystami, przedstawicielami ministerstw oraz spółek Skarbu Państwa. Zdobyte kontakty chcę wykorzystać w pracach na rzecz gminy – podkreśla Kamil Paszkowski.

Wśród priorytetów E. Sweklej dominują fundusze zewnętrzne i liczne projekty infrastrukturalne (m.in. drogi, ścieżki rowerowe, wodociągi, energooszczędne oświetlenie, termomodernizacja). Kandydatka zamierza również inwestować w promocję ekologicznej żywności, stworzenie produktu regionalnego i tradycyjnego oraz targi rolne. Przygotowała też bogaty pakiet prorodzinny, chce wspierać turystykę i kulturę. K. Gąsiorowski będzie walczył o "lepsze jutro" dla gminy. Uważa, że mieszkańcy zasługują na odpowiednią infrastrukturę i strefy aktywności. - Dzięki wspólnym wysiłkom sprawimy, ze nasz region stanie się rozpoznawalny – obiecuje w krótkim internetowym spocie.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 41

(el)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stefan
stefan 23.10.2018, 18:04
Do Tomek. Nie ma co dziękować.Naszej gminie jest potrzebna młoda krew.A nie stare wyliniałe kocury co leżą w ciepełku,i boją się poruszyć aby nie zmęczyć się.
Tomek
Tomek 17.10.2018, 19:51
Czyli Paszkowski chce wygrać nie mając doświadczenia, a mając tylko układy i znajomości? Dziękuję.

Pozostałe