Gmina Drelów: Świętowali 50-lecie małżeństwa

  • 11.10.2018, 11:56
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Świętowali 50-lecie małżeństwa
Łzy wzruszenia, serdeczne życzenia od przedstawicieli władz, uroczysty toast oraz wspólna zabawa czekały na uczestniczące w złotych godach pary z gminy Drelów. Był też poczęstunek oraz część artystyczna.

Uroczystość zorganizowano 6 października w sali konferencyjnej Gminnego Centrum Kultury w Drelowie. Swój jubileusz obchodziły małżeństwa z Drelowa i okolic, które pobrały się w latach 1964-1968. Świętowało tam 25 małżeństw, wraz ze swoimi rodzinami. Obchody rozpoczął występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca "Drelowiacy". Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonali przedstawicielka GCK Anna Ostapiuk oraz zastępca kierownika USC w Drelowie Jarosław Siudaj. Wśród zaproszonych byli m.in. wójt Piotr Kazimierski, starosta Mariusz Filipiuk oraz wieloletni były kierownik USC Eugeniusz Szabaciuk. W jubileuszu wziął również udział były wicemarszałek sejmu Franciszek Jerzy Stefaniuk, który uświetnił go swoim specjalnym występem artystycznym.

Wielu wzruszeń dostarczyła małżonkom prezentacja multimedialna, przygotowana dzięki uprzejmości jubilatów i członków ich rodzin, którzy użyczyli swoich zbiorów fotografii ślubnych. Świętujące pary mogły choć na chwilę wrócić do niezapomnianych chwil sprzed półwiecza. Po tym odebrały z rąk wójta honorowe odznaczenia od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie, a starosta wręczył im listy gratulacyjne oraz pamiątkowe statuetki. Przedstawiciele władz złożyli życzenia jubilatom, życząc kolejnych wspólnie spędzonych lat w szczęściu i zdrowiu. Wzniesiono również uroczysty toast, a na gości czekał tort. Później specjalnie dla małżeństw wystąpiły dwie pary taneczne z międzyrzeckiego Klubu Tańca Towarzyskiego Iskra. Po części oficjalnej  jubilaci wraz z najbliższymi zostali zaproszeni na  poczęstunek. Uczestnikom imprezy towarzyszyła muzyka w wykonaniu Kapeli z Berezy. Roztańczeni wraz z rodzinami i gośćmi bawili się wspólnie jeszcze przez długi czas. Trzem parom, którym warunki lub stan zdrowia nie pozwoliły na osobiste uczestnictwo przyznane odznaczenia zostaną wręczone w domu.

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe