Zbiórka krwi dla 10-letniego Michała

  • 11.10.2018, 11:54
  • (AK)
Zbiórka krwi dla 10-letniego Michała KMP Biała Podlaska
Trwa akcja zbiórki krwi dla 10-letniego Michała, syna policjantki bialskiej komendy. W najbliższy poniedziałek ambulans Lubelskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie przed budynkiem KWP w Lublinie, natomiast 23 października przed bialską komendą. Krew można oddać również w każdym punkcie krwiodawstwa z dopiskiem „Michał Kwiatkowski DSK Warszawa”.

U 10-letniego syna policjantki wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej lekarze zdiagnozowali aplazję szpiku kostnego. Chłopiec co drugi dzień ma przeprowadzaną transfuzję krwi, która utrzymuje go przy życiu. Jednak nadzieję na wyzdrowienie daje mu jedynie przeszczep szpiku kostnego. Stąd apel również do policjantek i policjantów oraz pracowników garnizonu lubelskiego o udział w zbiórce krwi. Już w najbliższy poniedziałek 15 października ambulans Lubelskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

23 października taka sama akcja zorganizowana zostanie przed budynkiem bialskiej komendy. W godzinach od 10 do 14 osoby chętne będą mogły przekazać na rzecz chłopca największy dar życia - krew. W ramach zbiórki będą mogły również zarejestrować się w bazie dawców szpiku i dać nadzieje na życie Michałowi i innym ludziom, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.

Apel o wsparcie kierowany jest także do zaprzyjaźnionych służb mundurowych naszego województwa oraz wszystkich, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Krew można oddawać również w każdym punkcie krwiodawstwa. Ważne by znalazł się tam dopisek „Michał Kwiatkowski DSK Warszawa”.

Najbliższe akcje poboru krwi odbędą się:

13 października: Międzyrzec Podlaski, Rynek Główny (godziny rejestracji: 10-13)

14 października: Hrubieszów, Ciesielczuka 2, Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji KWALIFIKACJA DO REJESTRU DAWCÓW SZPIKU

14 października: Lublin, Dobrzańskiego 3, Park Naukowo-Technologiczny Zakończenie Sezonu Motocyklowego (godziny rejestracji: 12-16)

15 października: Kraśnik, Zespół Szkół nr 3, ul. Słowackiego 7 (godziny rejestracji: 10-13)

17 października: Świdnik, Zespół Szkół nr 1, ul. L. Okulickiego 13 (godziny rejestracji: 8.30-13)

18 października: Biłgoraj, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, ul. Dąbrowskiego 10 (godziny rejestracji: 8.30- 12)

24 października: Lublin, Politechnika Lubelska, ul. Nadbystrzycka 38D (godziny rejestracji: 8-14)

29 października: Hrubieszów, Placówka Straży Granicznej, ul. Wyzwolenia 56 (godziny rejestracji: 9-12)

30 października: Lublin, Międzynarodowe Liceum Paderewski, ul. Symfoniczna 1

31 października: Łęczna, Parking przy parku Trzeciego Tysiąclecia przy parafii Św. Marii Magdaleny, Ul. Świętoduska 2 (godziny rejestracji: 8.30-13)

Harmonogram akcji terenowych poboru krwi (http://www.rckik.lublin.pl/terenowe-akcje-poboru-krwi/)

Oddziały terenowe (http://www.rckik.lublin.pl/oddzia%C5%82y-terenowe.html)

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe