Powiat radzyński: Wyremontują drogę między gminami

  • 15.10.2018, 12:03
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Wyremontują drogę między gminami
Ponad 10 mln złotych trzeba będzie przeznaczyć na modernizacja drogi powiatowej Borki - Ulan Majorat. Powiat zamierza zwiększyć wkład własny, by inwestycję zrealizować.

W ostatnich dniach otwarto oferty, jakie złożono w ramach przetargu na drogę powiatową między Borkami a Ulanem.  Powiat dostał na te inwestycje dofinansowanie z programu "Wygodniej, szybciej, bezpieczniej" finansowanego przez Urząd Marszałkowski w ramach RPO. Inwestycja wchodzi w skład megaprojektu drogowego realizowanego przez Urząd Marszałkowski przy wsparciu funduszy unijnych.

Do realizacji inwestycji zgłosiło swój akces 3 firmy. Najniższą kwotę na realizację tego przedsięwzięcia zaoferowało PRD z Lubartowa, to kwota 10 mln 386 tys. zł. Kolejne oferty wynoszą 11 mln 189 tys. zł i 15 mln 088 tys. zł . Powiat, który przetarg ogłosił, na całość inwestycji przeznaczył 8 mln 713 tys. zł. - Prawdopodobnie, żeby rozstrzygnąć przetarg będziemy przeznaczać dodatkowe pieniądze na ten cel - przyznaje starosta Lucjan Kotwica.

Cały artykuł przeczytacie w jutrzejszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 42

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe