Międzyrzec Podlaski: Park Potockich otwarty po rewitalizacji

  • 17.10.2018, 14:15
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Park Potockich otwarty po rewitalizacji
Piękne i nowe alejki, trawniki, reprezentacyjne oświetlenie oraz monitoring to tylko część zmian, jakie nastąpiły w zrewitalizowanym Parku Potockich w Międzyrzecu Podlaskim. Oficjalnego otwarcia obiektu po pierwszym etapie modernizacji dokonał burmistrz Zbigniew Kot, który w słoneczne niedzielne popołudnie oprowadził zgromadzonych gości po odnowionym miejscu.

Oficjalna prezentacja parku odbyła się 14 października. Koszt inwestycji wyniósł 5 mln złotych, z których 2,2 mln miasto pozyskało z funduszy unijnych. - Dzisiejsze otwarcie traktuję jako podsumowanie pierwszego etapu rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego. Przywróciliśmy piękno tego, co było dawniej. Dzięki wspaniałym ludziom, którzy pokochali to miejsce, m.in. Joannie Obrębskiej, mieliśmy dostęp do materiałów, na podstawie których mogliśmy odtworzyć to piękne miejsce – mówił burmistrz Zbigniew Kot.

Jak dodał, w tym roku miasto planuje kolejne niespodzianki dla użytkowników parku, by zachęcić ich do odwiedzania tego pięknego miejsca. - To nie koniec inwestycji w parku Potockich. Zrobiliśmy na razie tyle, na ile pozwoliły nam fundusze, ale w planach jest m.in. modernizacja stawów oraz rozbudowa placu zabaw. Chcemy też przystosować część budynków i przeznaczyć je na Muzeum Międzyrzeca Podlaskiego. Oczywiście pałac też czeka modernizacja, w  tym momencie czekamy na rozstrzygnięcie konkursowe – dodał burmistrz.  

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 42

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe