Powiat parczewski: Szkoły, miniplanetarium, szlak Kościuszki

  • 17.10.2018, 14:27
  • tsa
Powiat parczewski: Szkoły, miniplanetarium, szlak Kościuszki
Na terenie gminy Milanów powstanie miniplanetarium. W Sosnowicy zagospodarowany zostanie Szlak Tadeusza Kościuszki, natomiast powiat dociepli szkoły i DPS.

Przed wyborami samorządowymi urząd marszałkowski rozstrzyga konkurs za konkursem, ogłaszając komu się poszczęściło i kto dostał wsparcie na nowe inwestycje. Każde pieniądze to także punkty dla tych, którzy dotychczas rządzą i ubiegają się o reelekcję. To także szansa na wyższe poparcie wśród wyborców.

Nas liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach efektywności energetycznej sektora publicznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego znalazły się dwa wnioski parczewskiego starostwa. Obydwa zostały bardzo dobrze ocenione i sklasyfikowane w pierwszej dziesiątce.

Jeden dotyczy termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie oraz budynków po dawnych warsztatach szkolnych. Koszty wyliczono na 6 mln 426 tys. zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 3 mln 623 tys. zł. Drugi projekt zakłada termomodernizację budynków DPS w Kalince. Wartość tego zadania to 1 mln 428 tys. zł, zaś szacowane dofinansowanie - 1 mln 103 tys zł. Planowany jest montaż kotła gazowego oraz wymiana grzejników i całej instalacji z tym związanej, gruntowne docieplenie budynków, a także wymiana okien i drzwi, tam gdzie jest to konieczne.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 42

 

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe