Międzyrzec Podlaski: Coraz bliżej obwodnicy wschodniej

  • 18.10.2018, 09:51 (aktualizacja 18.10.2018 10:09)
  • Marek Wasiluk
Międzyrzec Podlaski: Coraz bliżej obwodnicy wschodniej
Podczas konferencji zorganizowanej na ulicy Brzeskiej przedstawiciele miasta i województwa oficjalnie ogłosili rozpoczęcie budowy wschodniej obwodnicy miasta. Jak zapowiedział Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie jeszcze w tym miesiącu należy spodziewać się ogłoszenia przetargu na wykonanie projektu budowlanego.

Budowa będzie kosztowała około 100 mln zł, z tego prawie 30 mln zł, to koszt mostu na Krznie i wiaduktu nad linią kolejową. Dyrektor A. Gwozda ostrożnie wypowiadał się na temat terminów realizacji inwestycji. - Najbardziej optymistyczny wariant, to zakończenie budowy już za trzy lata. Mamy za sobą pierwszy krok czyli decyzje środowiskowe, koncepcję i wybrany teren przebiegu trasy, drugi krok to wykonanie projektu budowlanego. Termin w dużej mierze uzależniony będzie od sprawnego przeprowadzenia przetargu na budowę, który jest ogłaszany w przypadku zabezpieczenia konkretnych środków – stwierdził szef ZDW.

Trasa będzie się zaczynać rondem na ulicy Zahajkowskiej (tuż przy lesie) i kończyć rondem na ulicy Brzeskiej, przy wytwórni mas bitumicznych. Powstanie przy niej również chodnik i ścieżka rowerowa. - Jeszcze na początku mej kadencji obwodnicy nie było w żadnych planach wojewódzkich. Zaczęliśmy więc od koncepcji i zainspirowania tematem przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego i marszałka. Już po roku inwestycja pojawiła się na liście rezerwowej programu komunikacyjnego województwa. Nasze kolejne zabiegi doprowadziły do przesunięcia budowy z listy rezerwowej na podstawową – przypomniał burmistrz Zbigniew Kot.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 42

 

Marek Wasiluk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe