Piszczac: Czy doszło do nieprawidłowości przy budowie boiska?

  • 18.10.2018, 13:29
  • Justyna Lesiiuk-Klujewska
Piszczac: Czy doszło do nieprawidłowości przy budowie boiska?
Śledczy z Białej Podlaskiej prowadzą dochodzenie, czy w trakcie przebudowy boiska piłkarskiego i budynku zaplecza socjalno-sanitarnego w Piszczacu nie doszło do przekroczenia przez funkcjonariuszy publicznych uprawnień lub niedopełnienia obowiązków, a tym samym działania na szkodę interesu publicznego lub prywatnego.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, postępowanie dotyczy inwestycji, która była prowadzona w okresie od 2 października 2015 r. do 28 września 2016 r. Chodzi o boisko piłkarskie "Lutnia" oraz budynek, który położony jest na jego terenie. Podczas modernizacji obiektu miało dojść do szeregu zaniedbań budowlanych, a także sfałszowania dziennika budowy i protokołu z odebrania obiektu. Niepokój miałby budzić również sposób rozliczenia się gminy z wykonawcą, a także kwestia dodatkowych robót, które nie zostały uwzględnione w protokole, a miałyby kosztować ok. 80 tys. zł.

– Bialska prokuratura wciąż bada dokumentację – wyjaśnia Edyta Winiarek, prokurator. – W czasie trwania postępowania zabezpieczono dokumentację dotyczącą inwestycji, jak i jej realizacji. Ponadto przesłuchano szereg świadków mogących mieć wiedzę w zakresie zdarzenia stanowiącego przedmiot postępowania. Następnie wywołano opinię biegłych z zakresu badania dokumentów.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 42

Justyna Lesiiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rychu
Rychu 19.10.2018, 08:57
Z informacji drogą nieoficjalną pewna firma z Kłody Dużej również nie ma dobrego zdania na temat działalności co niektórych urzędników
z urzędu gminy Piszczac. Pomijam szczegóły które są dość dobrze mnie znane. Za swoje dotychczasowe urzędnicze błędy obwiniają wykonawców ale byle nie siebie.

Pozostałe