Międzyrzec Podlaski: Będzie nowoczesna pracownia tomograficzna

  • 18.10.2018, 13:52
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Będzie nowoczesna pracownia tomograficzna
Nowa pracownia tomografii komputerowej, Zakład Leczniczo – Opiekuńczy w Łózkach oraz przychodnia w Kąkolewnicy to najnowsze inwestycje przeprowadzone na ziemi międzyrzeckiej w sferze opieki zdrowotnej.

Umowę o uruchomieniu pracowni tomograficznej kierownictwo placówki podpisało z urzędem marszałkowskim w środę 10 października. Inwestycja za 1,2 mln zł została sfinansowana z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego. Na konferencji pojawili się dyrektor międzyrzeckiego szpitala Wiesław Zaniewicz, jego zastępcy: Romuald Pietrosiuk i Maciej Płaszewski oraz starosta Mariusz Filipiuk.

- To jest ważny dzień dla szpitala i dla mieszkańców ziemi międzyrzeckiej. Podpisujemy dzisiaj bardzo ważną, z punktu widzenia społecznego, umowę. Dzięki temu pacjenci nie będą musieli być przewożeni na takie badania do Białej Podlaskiej, Siedlec czy Radzynia. – mówił Mariusz Filipiuk. - Chciałbym również zdementować kłamstwa, które są wypisywane w internecie. Nie jest prawdą, że placówka ma być zlikwidowana. Przeprowadzono jedynie reorganizację pracy szpitala. Podobnie ma się sprawa z lokalizacją pracowni tomograficznej, która wbrew plotkom, będzie otwarta w budynku szpitala – dodał.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 42

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe