Powiat bialski: 4 mln zł dla powiatu na termomodernizację

  • 19.10.2018, 10:09
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: 4 mln zł dla powiatu na termomodernizację
Starostwo otrzyma ponad 4 mln złotych na termomodernizacje 5 budynków należących do samorządu. Umowa zostanie podpisana już wkrótce, a początek prac planowany jest w drugim kwartale przyszłego roku.

W ramach projektu "Efektywność energetyczna sektora publicznego RPO WL na lata 2014-2020" modernizację przejdą budynki: starostwa powiatowego przy pl. I. Potockiego, ul Gwardii 4, przedszkola, szkoły i internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Sitkowskiego oraz internat ZSP przy ul. Traugutta. – Ocieplimy elewację, wymienimy okna, w ramach programu będzie też montowana fotowoltaika – wylicza starosta Lucjan Kotwica. 

Starosta ma nadzieję, że przetargi ruszą na tyle szybko, że już na wiosnę będzie można rozpocząć prace. – Przed zimą nie byłoby nawet sensu, gdyż te prace potrzebują stabilnej pogody – mówi. Starostwo szacuje, że całkowity koszt wyniesie 6.5 mln złotych.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 42

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe