Biała Podlaska: Podstrefa idzie w górę

  • 19.10.2018, 11:00
  • Michał Karchut
Biała Podlaska: Podstrefa idzie w górę
Na wrześniowej sesji Rady Miasta radni przyjęli uchwałę zmieniającą dopuszczalną wysokość budynków na terenie bialskiej podstrefy ekonomicznej. Czy to oznacza, że podstrefą są zainteresowani nowi inwestorzy? Wszystko wskazuje na to, że tak. Chociaż, póki co, bialski magistrat nie chce zdradzać szczegółów planów potencjalnych inwestorów.

Do niedawna przepisy zagospodarowania przestrzennego w podstrefie określały limit wysokości obiektów użytkowych na 18 metrów. Po wrześniowej sesji budowane hale i obiekty będą mogły mieć większą wysokość. Z czego wynikają wprowadzone przez miejską radę zmiany?  - Mieliśmy prośby od potencjalnych inwestorów, aby zwiększyć limit budowy hal i budynków, bo teraz tego typu obiekty buduje się inaczej, takie budynki idą bardziej do góry – wyjaśnia prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.

Jak podaje włodarz miasta, kupnem działki o powierzchni 5 ha interesuje się lokalny inwestor i to głównie na jego prośbę zatwierdzono wysokość powyżej 18 metrów. – Docelowo chcemy, aby na lotnisku powstało centrum logistyczne – dodaje prezydent. Jak dotąd na terenie podstrefy działki o łącznej powierzchni 3,4 hektara kupiła bialska firma Edwood, która zamierza zbudować nowy zakład produkcyjny. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 42

 

Michał Karchut

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe