Wywalczył złote medale w Hiszpanii [ZDJĘCIA]

  • 23.10.2018, 13:27 (aktualizacja 23.10.2018 13:32)
  • (AK)
Wywalczył złote medale w Hiszpanii [ZDJĘCIA] NOSG
Chorąży sztabowy Straży Granicznej Olgierd Stański, funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej, były olimpijczyk z Sydney i trzykrotny mistrz Polski w rzucie dyskiem, po raz kolejny pokazał klasę. Nie dając szans rywalom podczas Światowych Igrzysk Służb Policyjnych i Straży Pożarnych w Hiszpanii.

Nasz funkcjonariusz był w zawodach w Hiszpanii najlepszy w pchnięciu kulą, uzyskując wynik 12,89 m. Złoty medal wywalczył także w rzucie dyskiem, z rezultatem 50,02 m.

- Z medalistą spotkał się pułkownik SG Jacek Szcząchor, komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, który w towarzystwie przewodniczącego NSZZ funkcjonariuszy SG, majora SG Lecha Skibickiego, pogratulował Olgierdowi Stańskiemu czołowej lokaty w tegorocznych Światowych Igrzyskach Służb Policyjnych i Straży Pożarnych - informuje  porucznik SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Olgierd Stański urodził się 4 kwietnia 1973 roku w Siedlcach i od szkolnych lat zaczął trenować lekkoatletykę. W szczytowym okresie swojej kariery zawodniczej osiągnął wynik 64,20 m w rzucie dyskiem, podczas zawodów I ligi Pucharu Europy w lekkiej atletyce. Trzykrotnie: w latach 1999, 2000 i 2001 zdobywał mistrzostwo Polski. Reprezentował również nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 roku oraz w Superlidze Pucharu Europy w 2002 roku, gdzie z wynikiem 60,88 m zajął trzecie miejsce. Jest byłym zawodnikiem m. in. AZS AWF Biała Podlaska i Żaka Biała Podlaska. Od stycznia 2008 roku pełni służbę w Straży Granicznej.

 

 

(AK)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe