RADZYŃ PODLASKI: Radzyński szpital z kolejnym dofinansowaniem

  • 25.10.2018, 12:33
  • Joanna Danielewicz
RADZYŃ PODLASKI: Radzyński szpital z kolejnym dofinansowaniem
W ubiegłym tygodniu po raz kolejny marszałek województwa odwiedził radzyński szpital, by podpisać umowę na dofinansowanie inwestycji związanych z funkcjonowaniem POZ (podstawowa opieka zdrowotna). To już trzecia umowa na pozyskanie pieniędzy z zewnątrz w tym roku. Przez szpitalem wciąż jeszcze projekt o największej wartości.

Ostatni wniosek, który dotarł do pozytywnego rozstrzygnięcia to projekt "Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim". Jego wartość to 117 tys. 646 zł. Szpital z własnych środków wyłoży na to przedsięwzięcia zaledwie 17 tys. 646 zł. – Projekt obejmuje remont pomieszczeń POZ oraz zakup podstawowego sprzętu medycznego m.in.: EKG, przenośny defibrylator, leżanki lekarskie, wagi lekarskie, lampy zabiegowe, stoliki zabiegowe, wózki do transportu, pulsoksymetr – wylicza Marek Zawada, dyrektor SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim.

Teraz szpital czeka na rozstrzygnięcie ostatniego, największego projektu . – To jest konkurs w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 "Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w SPZOZ w Radzyniu Podlaskim". Jego całkowita wartość to 6 mln 877 tys. zł, gdzie dofinansowanie wynosi 4 mln 553 tys. zł – informuje dyrektor radzyńskiego szpitala. – W ramach tego projektu będziemy mogli zrealizować zakup rezonansu magnetycznego wraz z adaptacją pomieszczeń na pracownię rezonansu, zakup aparatu RTG wraz z remontem i dostosowaniem pomieszczenia do montażu aparatu, zakup aparatu EMG, zakup 32 łóżek szpitalnych zakup 4 maceratorów, zakup na potrzeby oddziałów szpitalnych videogastroskopu i videokolonoskopu, zakup elementów informatycznych w celu archiwizacji i integracji z systemem szpitalnym nowego zakresu badań diagnostycznych oraz doposażenie centralnej sterylizatorni w : sterylizator parowy, myjnię dezynfektor, myjnię  ultradźwiękową, myjnię do butów, wózki różnego przeznaczenia, tace sterylizacyjne, stację uzdatniania wody.

 

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe