RADZYŃ PODLASKI: Burmistrz bierze kredyt na koniec kadencji

  • 25.10.2018, 12:44
  • Joanna Danielewicz
RADZYŃ PODLASKI: Burmistrz bierze kredyt na koniec kadencji
Cztery lata temu burmistrz Jerzy Rębek rozpoczął kadencję konferencją prasową. Była to konferencja otwarcia, na której podsumował kondycję finansową miasta, jaką przejął po swoim poprzedniku. Rządy rozpoczął z długiem miasta na poziomie 14 mln zł. Nie wykluczone, że sam zakończy pierwszą kadencją z nie mniejszymi dokonaniami w kwestii wysokości zadłużenia.

W połowie grudnia 2014 roku nowo wybrany wówczas burmistrz Jerzy Rębek zwołał konferencję otwarcia. W obecności mediów postanowił wówczas przedstawić sytuację finansową Radzynia Podlaskiego, z jaką przyjdzie mu się zmierzyć. - Na chwilę obecną miasto jest zadłużone na kwotę 14 mln zł – mówił burmistrz, ale rzetelnie wyliczał również, na co zostały zaciągnięte zobowiązania, które na dług wpłynęły. - Długi zaciągnięte zostały na takie inwestycje jak: krytą pływalnię, ścieżkę rowerową, przebudowę ulic: Międzyrzeckiej, Jana Pawła II i Lubelskiej oraz adaptację budynku po Państwowej Straży Pożarnej przy Armii Krajowej 5 dla potrzeb Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Sytuacja, jaką zastał nie napawała go optymizmem, bo jak zaznaczał: - Dla nas zostały długi, taka jest rzeczywistość. Kto inny przecinał wstęgę, ale udział w tworzeniu tego dobra będzie miała obecna rada miasta – mówił burmistrz i wyliczał, jak będzie się rozkładać spłata zadłużenia w kolejnych latach jego kadencji i później. - W roku 2015 będzie to 2,7 mln zł, w 2016 – 2,9 mln zł, 2017- 2,6 mln zł, 2018 – 2,9 mln zł, 2019 – 2,45 mln zł, 2020- 2,4 mln zł. Dlatego burmistrz zaraz po objęciu funkcji zapowiedział, że: - Należy podejmować działania, które pozwolą na oszczędności, mogące się złożyć na wkład własny potrzebny do uzyskania dofinansowania unijnego. Sposobem na pozyskanie pieniędzy przez oszczędności jest restrukturyzacja Urzędu Miasta oraz wszystkich jednostek podległych, stanowiących własność miasta.

 

 

 

 

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A na co te pieniądze?
A na co te pieniądze? 29.10.2018, 07:32
Tylko na co ten kredyt? Tego nikt nie potrafi lub nie chce wyjaśnić.
Zenek
Zenek 25.10.2018, 17:54
Pani Joanno, proszę zauważyć że jest to pierwszy brany kredyt przez tego burmistrza. Chociaż zapewne tego to Pani nie będzie chciała zauważyć.
J
J 28.10.2018, 23:44
To nie jest prawda co Pan pisze! I mówię to z pełną odpowiedzialnością. Wystarczy zajrzeć do BIP i uchwał budżetowych.

Pozostałe