Gmina Drelów: Jesienne Spotkanie z Folklorem

  • 29.10.2018, 10:37
  • Paulina Chodyka
Gmina Drelów: Jesienne Spotkanie z Folklorem
Mieszkańcy powiatu bialskiego spotkali się po raz kolejny na Jesiennym Spotkaniu z Folklorem. Podczas tegorocznej edycji jubileusz 15-lecia obchodził Zespół Śpiewaczy "Czerwone Korale" z Zahajek.

Podczas spotkań prezentują się zespoły ludowe z powiatu bialskiego. W tym roku wystąpiło 12 z nich, a gościem specjalnym wydarzenia był Narodowy Zespół Pieśni "Ostromieczewskije Liawony" z Białorusi. Zespół z Zahajek, działa pod patronatem Gminnego Centrum Kultury w Drelowie. W skład grupy, która powstała z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich, wchodzi siedem osób: Anna Wróbel, Zofia Nazaruk, Bożena Popijantus, Danuta Sierocka, Grażyna Maksymiuk, Marian Maksymiuk oraz Marian Wolski.

W swoim repertuarze panie posiadają pieśni biesiadne, patriotyczne, religijne oraz okolicznościowe. Kapela koncertuje od 2003 roku, nie tylko w obrębie powiatu bialskiego, ale też w całej Polsce i za granicą. Zespół odwiedził m.in. Francję, gdzie uczestniczył w targach w Thouars, podczas których prezentował tradycyjne pieśni i tańce ludowe oraz potrawy kuchni polskiej. Na swoim koncie ma także wiele wyróżnień i nagród w tym m.in. "Wawrzyn Podlasia" oraz nagrodę "Zasłużony dla Gminy Drelów". Z okazji jubileuszu działalności starosta Mariusz Filipiuk wręczył członkom zespołu nagrodę "Zasłużony dla Powiatu Bialskiego". Impreza odbyła się w sobotę 20 października w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie.

 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 44

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe