Prawidłowe magazynowanie towarów podstawą w biznesie

  • 31.10.2018, 09:48 (aktualizacja 28.11.2018 13:17)
  • Artykuł Partnera
Prawidłowe magazynowanie towarów podstawą w biznesie

Prowadząc własną działalność gospodarczą w postaci stacjonarnego punktu handlowego czy też prowadzonego online prędzej, czy później powstanie ten sam dylemat, a mianowicie gdzie składować oferowany towar? Jakość towaru, jaki klient ma otrzymać, jest bardzo ważna tak samo to, jak szybko i w jakim stanie dotrze do celu, dlatego już na początku warto zastanowić się nad wynajęciem magazynu, który spełni oczekiwania.

Hala magazynowa – czy to się opłaci?

Nie da się prawidłowo prowadzić firmy działającej w sektorze handlu czy produkcyjnej bez odpowiedniej przestrzeni do magazynowania towarów. To jak będą przechowywane, w dużej mierze wpłynie na czas dostawy, a niestety w dzisiejszych czasach klient, ponosząc koszty transportu, oczekuje, że otrzyma zamówiony produkt w jak najkrótszym czasie. Oczywiście szukając magazynu, nie należy porywać się na wynajem pierwszego lepszego lokum, bo czynsz jest atrakcyjny. Ważne jest, by pomieszczenie miało odpowiedni metraż, nie było zawilgocone, a także by załadunek mógł przebiegać swobodnie. Warto też od razu pomyśleć o zainwestowaniu w nowoczesne systemy, które w znacznym stopniu uproszczą prowadzenie takiego magazynu. W każdej firmie logistyka to podstawa, więc trzeba poznać, jakie faktycznie narzędzia ma do zaoferowania.

Mały czy duży magazyn?

Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb. Jeśli działalność opiera się głównie o produkcję, to warto pomyśleć o wynajęciu dużej hali, w której wózki widłowe będą mogły swobodnie przejeżdżać. Na pewno ułatwi to nie tylko składowanie towaru na regałach, lecz także późniejsze jego wydawania. Cóż, nawet najprostsze paleciaki potrzebują przestrzeni, więc mając możliwości lepiej pomyśleć przyszłościowo i zwrócić uwagę na większy metraż, mając na uwadze rozwój działalności. Szukając najlepszych rozwiązań, warto też skorzystać z pomocy www.xbsgroup.pl, gdzie uda się dobrać nie tylko pomieszczenie do bezpiecznego składowania towaru, lecz także wiele innych skutecznych narzędzi logistycznych.

Wynajem magazynu ważnym krokiem w biznesie

Wynajem magazynu to jedna kwestia, lecz pozostaje też druga strona medalu, którą jest odpowiednie jego wyposażenie. Większość oferowanych na rynku hal posiada już regały, dodatkowe pojazdy czy sejfy na kosztowności, lecz są też takie, które dopiero trzeba zaopatrzyć we wszystko, a to już będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami i to niemałymi. Gospodarka magazynowa musi być perfekcyjna, bo tylko wtedy cały asortyment nie dość, że będzie przechowywany, tak jak należy, to bez trudu będzie go można odnaleźć i wydać klientowi. Warto też pamiętać, by towar, który najczęściej się sprzedaje umieścić jak najbliżej punktu wydawania. Ułatwi to cały proces. Oczywiście to, w jaki sposób towary zostaną ułożone, zależy już od właściciela, jednak nie trzeba sztywno trzymać się jednego porządku, bo nawet organizowane promocje mogą pomieszać szyki. Reorganizacja magazynu jest jak najbardziej wskazana, jeśli ułatwi to jego działanie.

Artykuł Partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe