Biała Podlaska: Mamy wspólne cele i będziemy do nich dążyć

  • 1.11.2018, 08:30
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Biała Podlaska: Mamy wspólne cele i będziemy do nich dążyć
Z Barbarą Barszczewską, obecną radną Sejmiku Województwa Lubelskiego rozmawia Justyna Lesiuk-Klujewska

Tegoroczne wybory samorządowe zakończyły się dla Pani sukcesem. Wyborcy zdecydowali, że warto zaufać komuś, kto żyje wśród nich i od dawna angażuje się społecznie w ich sprawy. Uzyskała Pani po raz pierwszy mandat radnej Sejmiku Województwa Lubelskiego, zdobywając aż 10 090 głosów. Razem z 17 pozostałymi radnymi PiS stanowią Państwo większość w sejmiku.

- Tak, dzięki ogromnemu poparciu i zaufaniu wyborców zdobyłam mandat radnej. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. Obiecuję, że ich zaufania nie zawiodę. Postaram się sprostać wymaganiom wyborców i obiecuję ciężko pracować na rzecz dobra regionu.

Jak widzi Pani współpracę samorządu z nowym prezydentem Białej Podlaskiej?

Ze względu na preferencje polityczne i fakt, iż startowałam z listy PiS-u naturalnymi dla mnie partnerami do współpracy w regionach stają się włodarze wywodzący się z tej samej partii. Łączą nas bowiem wspólne cele i program dla rozwoju regionu. W Białej Podlaskiej to nie tylko obecny prezydent Dariusz Stefaniuk, ale również wójtowie oraz burmistrzowie wywodzący się z partii PiS. Chciałabym podkreślić, że nie chodzi o popieranie określonego ugrupowania. U podstaw mej decyzji leży bardzo dobry program rozwoju, jaki proponuje PiS. Wiemy, jak go zrealizować, z pomocą środków dostępnych w sejmikach.

Wielką zasługą obecnego prezydenta jest oddłużenie miasta, co stworzyło większe możliwości w pozyskiwaniu zewnętrznych środków. Wiadomo, że miastom, które są zadłużone, trudniej jest rozpoczynać nowe inwestycje. Te przecież wpływają na rozwój regionu i polepszenie standardu życia jego mieszkańców. Kadencja prezydenta Dariusza Stefaniuka przyczyniła się do tego, że znacznie zwiększyły się szanse na pozyskanie zewnętrznych środków.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 43

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe