Biała Podlaska: Paszkowski i Sweklej deklarują razem

  • 31.10.2018, 08:00 (aktualizacja 31.10.2018 12:05)
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Paszkowski i Sweklej deklarują razem
W gminie, podobnie jak w mieście, również odbędzie się druga tura wyborów. O urząd powalczy dotychczasowy wójt Wiesław Panasiuk oraz dyrektor biura senatora Grzegorza Biereckiego – Kamil Paszkowski. Kandydat PiS podpisał w czwartek, 25 października, wraz z Edyta Sweklej (KWW Służba nie drużba) deklarację programową, jednocześnie powierzając jej urząd swojego zastępcy.

– Nasze rozmowy trwały bardzo krótko ale rzeczowo. Bardzo szybko znaleźliśmy wspólny język, nasze porozumienie programowe wynikało z tego, że widzimy rozwój gminy Biała Podlaska jednakowo, mamy na gminę bardzo wiele pomysłów – mówi Kamil Paszowski. – Po to nawiązujemy tę współpracę, po to podpisaliśmy deklarację programową, żeby pani Edyta miała również gwarancję tego, że swoje punkty będzie mogła w jakiś sposób spełniać. My jasno i klarownie powiedzieliśmy swoim wyborcom jaki mamy plan dla gminy.

 

Edyta Sweklej, jako doktor nauk rolniczym widzi siebie na stanowisku koordynującym rolnictwo. Jak podkreśliła, chciałaby aby gmina "w końcu weszła w XXI wiek". Odniosła się również do komentarzy pojawiających się w internecie odnoście rozdawania stanowisk. - Nie jest to rozdawnictwo stanowisk o czym sugerowano w internecie, w związku z tym, że ustawa o samorządzie gminnym jasno przewiduje, że wójt powołuje swojego zastępcę w drodze zarządzenia, a nie w drodze konkursu. -  Nie uważam, że powinniśmy to ukrywać, my nie mamy czego ukrywać. Wiemy jakimi prawami rządzi się kampania wyborcza - dodał Kamil Paszkowski.

 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 43

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe