Część IV: Oficjalne wyniki wyborów samorządowych

  • 31.10.2018, 11:53
  • JM, PC, ACH, JLK,
Część IV: Oficjalne wyniki wyborów samorządowych foto. Adam Trochimiuk
Wyniki wyborów w Sławatyczach, Sosnówce, Terespolu, gminie Terespol, Tucznej, Wisznicach i Zalesiu

Sławatycze

Gmina Sławatycze ma nowego wójta, został nim Arkadiusz Misztal, który otrzymał 51,4 proc. poparcia. Dotychczasowy włodarz Grzegorz Kiec miał 48,6 proc. głosów. W skład rady weszli Artur Kadłubowski, Jerzy Dąbrowski, Wojciech Buraczyński, Monika Tyszczuk, Adam Trzeciak, Krzysztof Pradiuch, Radosław Rudzki, Anna Spólna, Eugenia Szczur, Tomasz Panasiewicz. Danuta Rabczuk, Nina Hasiuk, Sławomir Onieszczuk, Józef Niścioruk, Dorota Sobczuk. Komitet Wyborców Arkadiusza Misztala ma dziewięciu radnych, komitet Grzegorza Kieca pięciu radnych, a PSL będzie reprezentować jeden radny.
 

Sosnówka

Frekwencja w gminie wyniosła 52,39 procent. Zwyciężył Marcin Babkiewicz startujący z własnego komitetu (KWW Marcina Babkiewicza Wspólna Sprawa Sosnówka), uzyskując  poparcie na poziomie 57,49 procenta. Zagłosowało na niego 702 wyborców.  Andrzej Szypiło uzyskał 519 głosów, a więc poparło go 42,51 procenta osób. Komitet, z którego startował nowy wójt, zdobył też większość mandatów w radzie gminy, czyli 8. Pozostałe sześć osób to kandydaci KWW Sosnówka 2016 i 1 osoba to KWW Społeczeństwo o sobie. Skład nowej rady gminy wygląda następująco: Skład rady: Edyta Sokołowska, Tomasz Wawryszuk, Dorota Mitruk, Wiesław Kalinowski, Maciej Dacewicz, Władysław Chilczuk, Krzysztof Bruczuk, Marcin Tkaczuk, Krystyna Pawlik, Barbara Hołowieniec, Kamil Wegiera, Karol Żarkiewicz, Piotr Chilczuk, Mieczysław Karpiuk i Jan Pilipiuk.

 
Terespol

Burmistrzem w Terespolu ponownie został wybrany Jacek Danieluk, który zyskał 67,22 proc. głosów. Konkurowali z nim Justyna Sowa, która otrzymała 4,99 proc. poparcia i Piotr Skolimowski, który dostał 27,8 proc. głosów. W Terespolu w radzie miasta zasiądą: Ewa Zając, Dorota Szprychel. Jarosław Tarasiuk, Urszula Artecka, Robert Wieczorek, Paweł Jurkowski, Krzysztof Wróbel, Krzysztof Prokopiuk, Andrzej Korbal, Andrzej Łukasiak, Barbara Saj, Justyna Sowa, Tomasz Staszczuk, Waldemar Wróblewski i Dariusz Herlikiewicz. Dziesięciu radnych należy do Porozumienia Samorządowego Terespola, trzech do komitetu Nasze Miasto Terespol, a dwóch do komitetu Terespol Razem.

 
Gmina Terespol

W gminie Terespol wójtem kolejny raz został Krzysztof Iwaniuk. Miał 65,11 proc. poparcie, jego kontrkandydat Łukasz Dragun dostał 34,89 proc. głosów. Radnymi w gminie zostali Andrzej Jawtoszuk, Tomasz Sylwesiuk, Jan Krzyżanowski, Jolanta Gawryluk, Łukasz Dragan, Janusz Semeniuk, Adam Sepczuk, Marek Kuć, Zenobia Kopeć, Józef Śreniawski, Jarosław Wasil, Gabriel Gryciuk, Adam Moroz, Mieczysław Romaniuk i Mirosław Kijuk. Z komitetu Krzysztofa Iwaniuka jest dziewięciu radnych,  z komitetu Razem dla Gminy Terespol czterech radnych, z Nasza Wieś Wspólne Dobro jeden radny, natomiast z komitetu Aktywne Kobiety jeden radny.
 

Tuczna

Wójtem gminy ponownie został Zygmunt Litwiniuk, który zdobył 64 proc. głosów, poparło go dokładnie 896 osób. Na kontrkandydatkę Renatę Fedorowicz zagłosowało 35 proc. Wyborców, czyli 490 osób.Frekwencja wyniosła 54,18 proc. W radzie wygrało PSL, które będzie miało 9 radnych, na drugim miejscu było PiS, z 5 radnymi, a komitet Wyborcy Dąbrowica Duża będzie miał jednego przedstawiciela.
 

Wisznice

O fotel wójta ubiegał się jedynie dotychczasowy wójt Piotr Dragan. Niedzielna frekwencja wyniosła 47.81 procent. Aż 90,33 procenta wyborców poparło włodarza, a przeciw było zaledwie 9,77 procenta. Skład nowej rady: Dariusz Mazurek, Krystian Izdebski, Teresa Korszeń, Dariusz Szajda, Helena Daniłoś, Mariusz Jakubiuk, Wiesława Bandzarewicz, Andrzej Semeniuk, Ewa Nuszczyk, Hubert Kopiś, Janusz Kiryczuk, Kamil Filipczak, Krzysztof Biełuszka, Michał Bancarzewski oraz Grzegorz Chustecki. KWW Perspektywa dla Gminy Wisznice otrzymał 11 mandatów,  KW PSL trzy mandaty, a KW PiS jeden mandat.
 

Zalesie

Druga tura nie ominie gminy Zalesie (frekwencja wyborcza – 62,33 proc.). Niebawem zmierzą się: obecny wójt Jan Sikora (PSL), który otrzymał 1081 głosów oraz Zenon Iwanowski (PIS), który zdobył 594 głosy. Najwięcej mandatów w radzie gminy, bo aż 11 zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe, 2 - Prawo i Sprawiedliwość, a po jednym komitety Nowa Jakość oraz Gmina Jest Nasza. Radnymi zostali: Grażyna Sposób, Stanisław Grzelak, Witold Kaczanowicz, Paweł Matysiak, Grzegorz Sebastjaniuk, Aldona Kaczan, Marta Gruszecka, Krystyna Minakowska, Wojciech Szymanek, Sławomir Syliwoniuk, Zbigniew Lustyk, Patryk Wolski, Artur Markowski, Jarosław Podgórski oraz Waldemar Mincewicz.

 

JM, PC, ACH, JLK,
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe