PARCZEW: Kędracki zwycięski, ale bez większości

  • 1.11.2018, 16:11 (aktualizacja 02.11.2018 09:35)
  • tsa
PARCZEW: Kędracki zwycięski, ale bez większości
Paweł Kędracki z Prawa i Sprawiedliwości wygrał wybory na burmistrza. Parczewem będzie rządził już czwartą kadencję, ale nie udało mu się wprowadzić większości swoich przedstawicieli do rady miasta. Czy będzie szukał koalicjanta, aby nie mieć problemów w forsowaniu swoich pomysłów i zamierzeń?

Kędracki zdobył 3564 głosy, natomiast Adama Domańskiego z KWW Forum Samorządowego Powiatu Parczewskiego poparło 2668 mieszkańców. W nowej kadencji burmistrz jednak nie będzie miał łatwej pracy, bo z partii, którą reprezentuje do rady miasta weszło tylko sześcioro radnych. Z Parczewa to: Agnieszka Piekarska, Grzegorz Duda i   Sławomir Teleon. Prócz tego: Marek Chwalczuk z Lasek, Marcin Brzezowski z Tyśmienicy i Sławomir Sokołowski z Przewłoki.

Burmistrz winien szukać koalicjanta, jeśli chce, aby rada forsowała wszystkie jego pomysły. Poparcie trójki miejscowych radnych z KWW Forum Samorządowego Powiatu Parczewskiego: Łukasza Gołębia, Tomasz Świcia i Adam Domańskiego w zupełności by mu wystarczyło. Nie wiadomo jednaki, czy komitet ten zgodzi się udzielić mu takiego wsparcia, zwłaszcza, że  Domański przegrał walkę o fotel szefa gminy z Kędrackim.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 44

 

 

 

 

tsa
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe