Gmina Międzyrzec Podlaski: Urząd czeka na propozycje mieszkańców

  • 2.11.2018, 10:01
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Urząd czeka na propozycje mieszkańców
Przedstawiciele gminy przedstawili mieszkańcom plan wykorzystania ziemi oraz wysłuchali ich propozycji. Konsultacje odbyły się w ramach projektu "Nasza przestrzeń – konsultacje społeczne planów miejscowych na wsi i w małych miastach", realizowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

Podczas spotkania, które odbyło się w czwartek, 25 października w świetlicy w Wysokim urbanista Arkadiusz Bojczuk przedstawił studium zagospodarowania przestrzennego terenów, w tym m.in. propozycje lokalizacji hodowli kur czy trzody chlewnej. Zaprezentował także uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne w gminie, uwzględniając uciążliwości, związane z powstawaniem nowych zakładów, z jakimi mogą się spotkać mieszkańcy.

Przy tej okazji wywiązała się dyskusja pomiędzy przeciwnikami hodowli kur i trzody chlewnej, którzy skarżą się na odór oraz hodowcami, którzy chętnie powiększyliby swoje zakłady. Studium ma na celu rozwiązanie między innymi takich właśnie problemów. - Naszym zdaniem opracowanie tego planu to bardzo uczciwe rozwiązanie względem mieszkańców i inwestorów, którzy chcieliby otworzyć swoje przedsiębiorstwa na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. To nie jest nowy pomysł, obecnie aktualizujemy studium powstałe kilkanaście lat temu, by dostosować je do potrzeb rozwojowych gminy - tłumaczył wójt Krzysztof Adamowicz.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 44

 

Paulina Chodyka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe