Powiat Bialski: Nowe miejsca w Domu Pomocy w Kozuli

  • 2.11.2018, 10:26
  • Anna Chodyka
Powiat Bialski: Nowe miejsca w Domu Pomocy w Kozuli
Dom Pomocy Społecznej w Kozuli został zmodernizowany, stworzono w nim szesnaście nowych pokoi, a pozostałe wyremontowano, tak by były przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Uroczyste otwarcie połączono z 25-leciem istnienia placówki. Wzięli w nim udział zaproszeni goście oraz pensjonariusze.

Bialskie starostwo powiatowe, które zarządza ośrodkiem, postarało się o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na realizację projektu pozyskano 1 mln 302 tys. zł, co stanowi 85 proc. wszystkich kosztów. Całość inwestycji wyniosła 1 mln 532 tys. zł.

W ramach projektu odnowiono 20 łazienek i dostosowano je dla niepełnosprawnych. Wymieniono centralę, sygnalizację pożarową oraz czujki przeciwdymne, zaadaptowano pomieszczenia fizyko - i hydroterapii na pokoje mieszkalne, unowocześniono monitoring wewnętrzny obiektu, a także zmodernizowano windę w budynku B3. Dodatkowo wymieniono oświetlenie na energooszczędne czyli LED-owe. Poza tym zakupiono też wyposażenie na potrzeby mieszkańców, w tym 21 łóżek rehabilitacyjnych, a także trzy zestawy komputerowe dostosowane do osób niepełnosprawnych, jednej niewidomych i dwóch z inną niepełnosprawnością.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 44

 

Anna Chodyka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe