GMINA ZALESIE: Spotkali się, by uczcić 100-lecie odzyskania wolności

  • 3.11.2018, 08:05 (aktualizacja 03.11.2018 14:41)
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
GMINA ZALESIE: Spotkali się, by uczcić 100-lecie odzyskania wolności
Społeczność Dobrynia Dużego wzięła udział w uroczystości inaugurującej obchody 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy gminy Zalesie pokazali przywiązanie do ziemi ojczystej, do wolności oraz tradycji.

18 października na placu przy świetlicy wiejskiej w Dobryniu Dużym został posadzony dąb niepodległości, który symbolizuje siłę, długowieczność oraz nieprzemijającą pamięć. Odsłonięto też pamiątkową tablicę z wyrytym przesłaniem Jana Pawła II: "Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać".  Uczestnicy wydarzenia z dumą i radością prezentowali barwy narodowe. Odśpiewali hymn Polski. Następnie wzięli udział w Wieczornicy, na której uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobryniu Dużym zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przypominając, jak ich przodkowie walczyli niepodległość i wykuwali granice ojczyzny. Na scenie wystąpił też Zespół Śpiewaczy Ludowych "Dobrynianki". Słodkim akcentem spotkania był tort przygotowany specjalnie na tę okazję. Poczęstunek przygotowali Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Dobryń Duży i rada rodziców.

Zebrani mieli okazję obejrzeć wystawę pamiątek regionalnych z kolekcji państwa Karmaszów i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobryniu Dużym. Stowarzyszenie zaprezentowało wystawę fotografii, przedstawiającą historię powstania kaplicy w miejscowości. Zaprezentowano również wystawę prac, będących efektem warsztatów plastycznych pod hasłem "Twórcy niepodległej" zorganizowanych przez tamtejszą szkołę podstawową.

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe