Przedsiębiorczość wśród młodych. Fundusze Europejskie pomagają realizować pasje

  • 5.11.2018, 20:51 (aktualizacja 05.11.2018 21:05)
  • Tekst sponsorowany
Przedsiębiorczość wśród młodych. Fundusze Europejskie pomagają realizować pasje
– Do tego, że osoby młode są otwarte i chętnie podejmują różne wyzwania, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy trochę chęci do działania, a zdobywanie kolejnych szczebli kariery jest tak oczywiste jak to, że jutro będzie nowy dzień.

Często się mówi, że osoby młode mają zbyt małe doświadczenie, brak odpowiedniej wiedzy, aby mogły same tworzyć projekty, które przerodzą się w większy lub mniejszy, ale zawsze w sukces. Osoby, które nie mają doświadczenia często mają zupełnie inne spojrzenie i widzą inaczej elementy, które składają się na strukturę rynku pracy. Okazuje się, że doświadczenie nie jest wyznacznikiem kto i w jaki sposób może kreować i tworzyć rynek pracy. To dzięki kreatywności i nowatorskim pomysłom osób młodych zostaje wypełniona luka na rynku usług, która powstaje w wyniku zachodzących zmian wśród społeczeństwa.
Dla ludzi młodych ważne jest to, aby stworzyć im odpowiednie warunki do tego, aby mogli realizować swoje pasje, zainteresowania i przekształcać to w sukces. W taki sukces, który pozwoli im czerpać nie tylko satysfakcję, ale także przyniesie wymierne korzyści finansowe. Czasami dobry pomysł to nie wszystko, bo potrzebne są pieniądze, które pozwolą wystartować i rozwinąć skrzydła. Osoby młode, które chcą realizować siebie poprzez prowadzenie własnej firmy, mogą liczyć na wsparcie finansowe pochodzące z  Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).
O wsparcie finansowe w podstacji bezzwrotnej dotacji osoby młode mogą starać się w urzędzie pracy działającym na terenie danego powiatu. Wysokość oferowanego wsparcia to sześciokrotność średniej płacy krajowej. Ważne jest to, że osoba, która chce otrzymać dotację, musi się zgłosić do urzędu pracy zgodnie z miejscem zameldowania. Urzędy Pracy oprócz wsparcia finansowego udzielą takiej osobie także wsparcia szkoleniowo-doradczego, podczas którego pozna elementy złożenia firmy i jej funkcjonowania.

Na wsparcie finansowe ze strony urzędów pracy na założenie własnej firmy do końca 2019 r. w ramach programu PO WER może liczyć ponad 800 osób młodych do 30 roku życia. Pula środków przeznaczona na rzecz bezzwrotnych dotacji to ponad 16 mln zł.

Tekst sponsorowany

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe