DAWIDY: Odmówili nam odszkodowania za wybite świnie

  • 06.11.2018, 12:51
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
DAWIDY: Odmówili nam odszkodowania za wybite świnie
Państwo Anna i Bernard Dzyrowie są rozżaleni, że nie przyznano im odszkodowania za wybite z powodu ASF świnie. Zapowiadają, że będą dochodzić swych praw w sądzie. – To był cały dorobek naszego życia. Straciliśmy podstawowe źródło utrzymania – mówią zrozpaczeni rolnicy.

Ognisko ASF wykryto w gospodarstwie na początku sierpnia. Wcześniej, w weterynarii zgłosili chęć sprzedaży świń, dlatego urzędnicy przyjechali, by pobrać krew przed zbyciem zwierząt. - Akurat tego dnia padła nam jedna świnia. Lekarz przeprowadził sekcję, po czym wstępnie stwierdził, że nie z powodu ASF. Pobrał też próbki do badań. Niestety, wkrótce okazało się, że świnia była zakażona i wydano decyzję, że należy wybić całe stado, czyli 89 sztuk. Kiedy o tym usłyszeliśmy, przeżyliśmy szok. Te świnie to był nasz cały dorobek życia – opowiada Anna Dzyr. Dodaje, że odszkodowanie mieli dostać w ciągu dwóch tygodni. 

Sprawy się jednak skomplikowały a procedura wydłużyła. Toteż dopiero w październiku Dzyrowie otrzymali decyzję, w której odmówiono im wypłaty odszkodowania. – Powody są dla mnie absurdalne. Czy ktoś pomyślał o mojej rodzinie? Przecież straciliśmy główne źródło utrzymania. Mam dzieci na utrzymaniu, wszystkie się jeszcze uczą - w szkole podstawowej, w liceum oraz na studiach. Jak zapewnię im godziwy byt i kontynuację edukacji, skoro odmawia mi się nawet skromnej rekompensaty? – pyta zrozpaczona właścicielka gospodarstwa. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 45

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rusek
Rusek 16.12.2018, 13:29
Może trzeba chodować kaczki , narodowy biznez , i bedzie dopłara za dorodne kaczory.
Anonim
Anonim 08.11.2018, 10:50
Bardzo wspolczuje,

Pozostałe