Gmina Milanów: Rozdali 100 sadzonek dębów na stulecie niepodległości

  • 6.11.2018, 12:55
  • Justyna Madan
Gmina Milanów: Rozdali 100 sadzonek dębów na stulecie niepodległości
Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie ominęły sołectwa Cichostów. Program uroczystości był obfity w ciekawe wydarzenia, więc podzielono go na dwa dni.

W czwartek, 18 października, posadzono na placu świetlicy wiejskiej dąb Marcina Cichosza, założyciela sołectwa. Jak informuje Ewa Dąbrowska, prezes Stowarzyszenia Cichosz mieszkańcy otrzymali bezpłatnie 100 sadzonek, a zdjęcia z tego wydarzenia posłużyły do stworzenia wystawy fotograficznej. Druga część uroczystości odbyła się w sołectwie w niedzielę, 28 października. Tego dnia do świetlicy wiejskiej przyniesiono pamiątki, listy i płyty z muzyką. Przedmioty te zakopano na placu w kapsule czasu i oznaczono kamieniem polnym z przytwierdzoną tablicą pamiątkową.

- Tuż obok dębu powieszono tablicę z mapą Cichostowa i wskazówkami, gdzie znajdują się posadzone przez mieszkańców drzewka – opowiada Ewa Dąbrowska. Później mieszkańcy zostali zaproszeni na koncert duetu Jarząbek-Jurkiewicz, który zaprezentował piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego i Jaromira Nohavicy. Po koncercie odbyła się wspólna biesiada. Wydarzenie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie Cichosz i dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, w ramach konkursu "Wspólne dziedzictwo – wspólna sprawa", organizowanego przez Fundację "Zamek Dybów i Gród Nieszawa".

 

Justyna Madan
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe