Powiat radzyński: Tylko mieszkańcy Kąkolewnicy chcieli zmiany

  • 6.11.2018, 12:59
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Tylko mieszkańcy Kąkolewnicy chcieli zmiany
Ostatecznego rozstrzygnięcia, co do włodarzy swoich samorządów dokonywali w ostatnią niedzielę mieszkańcy miasta Radzyń Podlaski i czterech gmin powiatu radzyńskiego. Tylko jedne z ponownych wyborów zakończyły się zmianą ról na szczycie władzy. W Kąkolewnicy z dotychczasowym wójtem Zbigniewem Ładnym wygrała Anna Mróz. W pozostałych samorządach zostało po staremu.

Druga tura wyborów odbywała się w mieście Radzyń Podlaski, gminie Kąkolewnica, Borki, Komarówka Podlaska i Radzyń Podlaski. O determinacji wyborców świadczyć może fakt wysokiej na drugie podejście do urn frekwencji. W skali powiatu wyniosła ona 56,83 proc. Wśród samorządów, które wybory przeprowadzały na swoich terenach ponownie, najwyższą frekwencję odnotowała gmina Borki – 65,96 proc., W Komarówce do urn poszło 61,78 proc. uprawnionych, w Kąkolewnicy – 59,13 proc. W mieście i gminie Radzyń Podlaski czynne zainteresowanie było podobne. W mieście oddało głos 52,66 proc. uprawnionych, a w gminie 52,87.

\Gmina Kąkolewnica była jedynym samorządem, w którym wybory na urząd wójta przyniosły zmiany. Po 6 latach urzędowania swoją przygodę z samorządem kończy Zbigniew Ładny, dotychczasowy wójt. Zdobył 1825 głosów (46,78 proc.), i zwiększył swoje poparcie w porównaniu z I turą o 299 głosów. Jednak porażka jaką poniósł wydaje się miażdżąca, bo Anna Mróz, z którą po pierwszej turze wygrywał przewagą 305 głosów, w II turze zdobyła poparcie 2076 mieszkańców gminy. Nie tylko więc pokonała swego kontrkandydata, ale od czasu wyników I tury zwiększyła grono zwolenników o 855 osób. - Nie umiem się jeszcze odnaleźć w tej sytuacji, by tak na gorąco komentować tą wygraną. Jestem szczęśliwa i dziękuję moim sztabowcom za wytężoną pracę – komentowała jeszcze w wyborczą noc jej wyniki Anna Mróz, nowa wójt gminy Kąkolewnica.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 45

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe