Kontrowersje: Upadł mega projekt. Kto zawinił?

  • 7.11.2018, 11:22
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Kontrowersje: Upadł mega projekt. Kto zawinił?
Gmina Piszczac wspólnie z bialskim powiatem realizuje inwestycję polegającą na modernizacji drogi Nr 1051L na odcinku Piszczac-Chotyłów i utworzeniu ścieżki rowerowej. To pokłosie upadku ogromnego projektu, zakładającego przebudowę drogi z Piszczaca do Zalesia. Z zadania nic nie wyszło na skutek błędów proceduralnych i braku porozumienia z właścicielami działek.

O planowanej inwestycji zrobiło się głośno 19 czerwca tego roku, kiedy to w siedzibie starostwa odbyło się spotkanie robocze związane z projektem drogowym "Wygodniej, szybciej, bezpieczniej – poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Omówiono wtedy zakres inwestycji, a także propozycję podziału środków na jej realizację.

Chodzi m.in. o przebudowę drogi Nr 1051L z Zalesia do Piszczaca o długości 8 km (2,6 km gm. Zalesie, 5,4 km gm. Piszczac). Przybliżona wartość remontu to blisko 11 mln zł, z czego 5,3 mln zł miały zapłacić gminy i powiat. Dofinansowanie na realizację inwestycji miało wynieść nieco ponad 50 procent. Realizację projektu zaplanowano na lata 2018-2020, jednak dotacji nie otrzymano. Kamil Kożuchowski, wójt gminy Piszczac przyznaje, że inwestycja miała obejmować odcinek drogi z Zalesia do Piszczaca. – Niestety wskutek nieporozumienia się urzędników z dwoma właścicielami działek mega projekt upadł i marszałek musiał nam te środki zabrać – tłumaczy. 

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 45

 

 

Justyna Lesiuk-Klujewska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chotyłowiak
Chotyłowiak 8.11.2018, 14:03
Ciekawe co za Janusz to zablokował?

Pozostałe